UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Сквира
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Київська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Сквира

Розташована на річці Сквирці (притока Росі). Поселення існувало ще з часів Київської Русі.

У 1616р. королем Сигізмундом ІІ місту надане магдебурзьке право.

В 1648-1654р. - сотенне місто Білоцерківського полку.

skvyra_a_ru

 

 

Герб російського періоду

 

 

Герб російського періоду затверджений 22 січня 1796р. В горішній половині перетятого щита герб Брацлавський; у долішній - даний королем Сигізмундом ІІІ герб: в чорному полі золота фортечна стіна з воротами посередині, над якими підвищена башта, що має в короні радван.

skvyra_a_kene

 

 

Проект Б.Кене

 

 

У 1860р. Б.Кене розроблений проект нового герба міста: в чорному полі золота фортечна стіна. У вільній частині - герб Київської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками та обрамований двома золотими колосками, оповитими Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.

skvyra_a_sov

 

 

Герб радянського періоду

 

 

Затверджений 07.07.1989р. рішенням N110 виконавчого комітету міської ради. У лазуровому полі на зеленій базі золота фортечна стіна з відчиненими воротами і вежею, над вежею червона зірка. У вільній частині квітуча гілка каштана природного кольору в червоному полі. У главі золотого картуша - чорна назва міста, у його базі - серп і молот.

Фортечна стіна - символ стійкості, частина герба, затвердженого в 1591р. Червона зірка - символ героїзму жителів міста під час воєн. Автор - Б.Шулевський.