UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Світильня
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Київська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Світильня

Древній град на Трубізькому рубежі оборони заснований у 980р. київським князем Володимиром. Місцеве городище, яке збереглося, існує зараз як пам'ятка археології під назвою "Давньоруське городище ХІ-ХІІІ ст." і є найбільшим у системі трубізької оборони. Перша письмова згадка про село відноситься до 1362р. і пов'язана з іменем князя Половця-Рожиновського. У XVIIст. село заселяли переважно козаки, діяли дві громади - сільська і козацька.

svityl'nya_a

 

 

Сучасний герб

 

 

В пурпуровому полі з срібним поясом - золота сигнальна споруда-маяк з полум'ям на стовпах. Щит облямований декоративним картушем і увінчаний золотою сільською короною.

Вогняна сигнальна естафета для повідомлення про наближення ворогів відома з дотатарських часів. За часів козацтва для цього будувалися на узвишшях сигнальні споруди, які називалися "фігурами". Для цього на помості складали конусоподібну піраміду з 19 діжок з одним днищем (верхня була зовсім без дна). Порожнину всередині "фігури" заливали смолою. Щойно спостерігачі помічали з вишки наближення ворогів - "фігуру" негайно підпалювали, вогонь і дим від неї помічали на сусідніх вишках і теж підпалювали свої "фігури". Так сигнал тривоги швидко передавався вглиб території України. Пурпуровий колір символізує гідність і могутність наших предків-русичів, а також козацтва. Срібний пояс означає річку Трубіж.

svityl'nya_g

 

 

Хоругва

 

 

Хоругва являє собою прямокутне пурпурове полотнище з білою горизонтальною смугою у центрі. У полі хоругви - жовта сигнальна споруда-маяк з полум'ям на стовпах.