UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Велика Димерка
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Київська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Велика Димерка

Село засноване, як вважається, ще у домонгольські часи. Раніше воно звалося Димеркою. Вперше згадується 1552p. як поселення Остерського замку, що було звільнене від сплати податків після спустошення 1482р. татарами. У публікації в "Черниговских епархиальных ведомостях" за 1863р. робився висновок, що Димерка ще до татаро-монгольського нашестя 1240р. належала Києво-Печерській Лаврі. Церковні історики згадують церкву, що була у спустошеному селі ще до 1564р. З 1624р. село стає власністю княгині Ганни Корецької. Потім землі переходять до Виговських, а згодом - до Києво-Печерського монастиря. У 1784р. Димерка належала до Гоголівської сотні. Зі запровадженням 1923р. новою адміністративно-територіального устрою колишній волосний центр Димерка стає центром району й отримує назву Велика Димерка. І лише 1937р. функції райцентру передано Броварам. Назву села пов'язують з поширеним тут промислами. Колись його оточували буйні ліси й місцеві жителі займались смолокурінням. Тут виробляли селітру, дьоготь, спалюючи деревину, від чого постійно стояв дим.

Сучасний герб

Сучасний герб затверджений рішенням сільської ради 21 вересня 1998р. Щит розтятий червоним і зеленим. У першому полі срібний архисnратиг Михаїл з піднесеним угору вогненним мечем. У другому полі срібний стовп диму від палаючого поліна. Зображення Архангела перенесене у герб з ікони, що знаходиться у сільській церкві й дуже шанується місцевими жителями, оскільки архистратиг Михаїл вважається покровителем Великої Димерки. Щит увінчує сільська корона - античний вінець з колосся, символ богині родючості Деметри (ідея вінця належить О.Кохану). Автор - М.Юхта. Навіяв цей сюжет на художника вірш, рефреном через який проходять слова "моє село з димів прийшло".

Хоругва

Хоругва затверджена рішенням сільської ради 21 вересня 1998р. - прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 1:1, що складається з двох вертикальних смуг - червоної та зеленої; у центрі зображення архистратига Михаїла білого кольору з піднятим угору червоним мечем: по периметру полотнища йде біла лиштва шириною в 1/20 сторони хоругви.

Штандарт сільського голови

Штандарт сільського голови затверджений рішенням сільської ради 21 вересня 1998р. - біле квадратне полотнище, у центрі якого повний герб (висота зображення становить 3/4 сторони полотнища). Штандарт облямований з трьох сторін жовтими торочками.

Більше на сайті Українська геральдика

Дивіться рубрику Портфоліо