UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Літки
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Київська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Літки

Засноване удільним князем, відоме з 1128р. Літки були пов'язані з Остром і Остерським замком. Тут жили літківські бояри і шляхта. Уже у середньовіччі тут були розвинуті ремесла, працювали численні ремісничі цехи: ткачів, ковалів, мельників, бондарів, шевців, гончарів, різників, кравців, музик, пічників, рибалок. Вони були об'єднані в цехове церковне братство Святого Миколи Чудотворця, мали свої цехові символи й традиції. При церкві збереглось і знамените Літківське Євангеліє. Ще більш давні традиції мало літківське чумацтво. У середні віки містечко називалось Великі Літки. Майже сто років тут працювала велика монастирська гута. Сотні років функціонувала літківська ярмарка.

У 1920р. містечко підняло повстання проти регулярних частин Червоної Армії. Багато його учасників було репресовано.

З 1924р. і до наших часів працює фабрика вишивальниць.

kitky_a

 

 

Сучасний герб

 

 

Щит чотиричасний з хвилястою срібною нитяною балкою. В першій червоній частині - золоте Євангеліє з червоним хрестом. В другій зеленій - золота соснова гілка. В третій зеленій і четвертій червоній частинах - золотий коронований бик, як символ скотарства і чумацтва. Щит облямований декоративним картушем і увінчаний золотою сільською короною.

Гілка сосни розповідає про багаті місцеві ліси, а срібна хвиляста смуга символізує водні багатства: річки Десну, Любич, численні озера.

litky_g

 

 

Хоругва

 

 

Хоругва являє собою прямокутне полотнище, поділене на чотири квадрати - червоний, зелений, зелений і червоний. В центрі хоругви - золотий коронований бик.