UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Русанів
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Київська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Русанів

Відомий з часів Володимира Великого як Русанівський град. У літописах згадується з 1147р. під назвою Русотина. Переказ називає першопоселенцем чоловіка на ім'я Руслан. Інші джерела засновником села називають Саву Русановича. У документах 1508р. Сава Русанович згадується, як великий землевласник. Родовід Русановичів простежується протягом століть, аж до нашого часу. Інший великий корінний легендарний рід - Соловей. У 1652р. Павло Алепський відзначає Русанів, як значний ремісничий центр з православною церквою.

rusaniv_a

 

 

Сучасний герб

 

 

Щит поділений у срібний вузький перев'яз зліва на червоне і зелене поля. В центрі - золотий меч у стовп, на якому сидить золотий соловей. Щит облямований декоративним картушем і увінчаний золотою сільською короною.

Меч - згадка про Русанівський град. Соловей є символом давнього одноіменного роду, який виводять від билинного Солов'я-розбійника. В селі є куток Солов'ївка, Соловйове болото. Червоний колір символізує хоробрість предків-русичів, а зелений - достаток і щедру рослинність. Срібна смуга означає річку Трубіж.

rusaniv_g

 

 

Хоругва

 

 

Хоругва являє собою прямокутне полотнище, розділене вузькою діагональною білою смугою від вільного кута на червоне і зелене поля. В центрі - жовтий мечу у стовп, на якому сидить жовтий соловей.