UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Пухівка
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Київська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Пухівка

Жителі Пухівського городка (Пухова) вчинили опір татаро-монголам у 1240р., за що городок було знищено "в пух і прах". Інша його назва - Деснянський городок, який був заснований князем Володимиром Святим ще у 980р. У середні віки село відоме під назвою Комарівка. Було воно монастирським, але адміністративно належало до Гоголівської сотні.

puhivka_a

 

 

Сучасний герб

 

 

В зеленому полі з срібною шиповидною базою - золота рослина пухівки з трьома срібними квітками. База обтяжена лазуровим нитяним шиповидним поясом. Щит облямований декоративним картушем і увінчаний золотою сільською короною.

Квітка пухівки розкриває назву села. Це - багаторічна трав'яниста рослина, росте на болотах, цвіте в травні-червні. Відцвітаючи, колоски перетворюються у пишні сніжно-білі султани, які здалеку нагадують великі квітки. Лазуровий пояс символізує річку Десну серед озер і боліт.

puhivka_g

 

 

Хоругва

 

 

Хоругва являє собою прямокутне зелене полотнище з білою шиповидною смугою внизу, на якій - синій шиповидний нитяний пояс. В центрі - жовта рослина пухівки з трьома білими квітками.