UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Тараща
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Київська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Тараща

Заснована полковником Бліндавським, якому король Август ІІ віддав ці землі як винагороду за хоробрість у війні з шведами 1709р.

У 1722р. Августом ІІ надані привілеї містечка.

tarashcha_a_ru

 

 

Перший герб російського періоду

 

 

Герб російського періоду затверджений 26 грудня 1852р. У горішній частині перетятого щита герб Київський; у долішній - в срібному полі чорний орел, що сидить з розпростертими крилами. Щит увінчаний срібною міською короною з п'ятьма вежками.

tarascha_a_kene

 

 

Другий герб російського періоду

 

 

Б.Кене розроблений проект нового герба міста: в срібному полі чорний орел. У вільній частині - герб Київської губернії. Щит увінчаний срібною баштовою короною з трьома зубцями і обрамований двома золотими колосками, з'єднаними Олександрівською стрічкою. Затверджений 1 січня 1874р.

tarashcha_a_sov

 

 

Герб радянського періоду

 

 

Затверджений 03.03.1988р. рішенням N27 міської ради. Щит перетятий червоним і лазуровим. У першій частині - покладені навхрест золоті гвинтівка і шабля, супроводжувані серпом і молотом. У центрі - срібна книга, половина чорної шестірні, золоте колосся і золотий початок кукурудзи в зеленому листку. Срібна глава обтяжена чорною назвою міста. Автор - В.Акімов.