UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Богданівка
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Київська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Богданівка

За переказами, Богданівка - наступниця літописного града Милятичі (урочище Мелятичі), в якому жили монахи - "на Богом даній землі". Монастирське поселення виникло після 1072р. і було засноване переяславським єпископом Святим Єфремом.

Перша письмова згадка про Богданівку датується 1616р., коли село було засноване шляхтичем Степаном Аксаком.

Герб Богданівка

 

Сучасний герб

В лазуровому щиті з срібною облямівкою - золота восьмипроменева зірка з червоним подвійним хрестом. Щит облямований декоративним картушем і увінчаний золотою сільською короною.

У християнстві зірка означає небесний дороговказ, божественну благодать. Як колись, провідна зоря привела волхвів до місця народження Спасителя, так і Провидіння привело перших ченців-поселенців у цю місцевість - на Богом дану землю. Подвійний хрест є монограмою Ісуса Христа, що поєднує в собі зображення хреста і літери Х. Ще в дохристиянські часи знак хреста був відомий як символ Сонця. Будучи зображенням спиць сонячного колеса, він символізував світло і життя. Срібна лиштва означає невидиму стіну, якою Бог захищає село від темряви і зла.

http://www.brovary-region.com.ua/silrada/silrada.htm

Хоругва

 

Хоругва

Хоругва являє собою синє прямокутне полотнище з білою облямівкою, в центрі якого - жовта восьмипроменева зірка з червоним подвійним хрестом.

http://www.brovary-region.com.ua/silrada/silrada.htm