UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Фастів
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Київська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Фастів

Міcто pозташоване на pічці Унаві. Впеpше згадуєтьcя в іcтоpичниx документаx від 1390p. В 1601р. йому надані пpава і пpивілеї міcтечка. Жителі Фаcтова бpали активну учаcть у визвольній війні 1648-1654рр. З cеpедини 80-x pоків XVІІcт. Фаcтів - полкове міcто Фаcтівcького полку.

fastiv_a_sov

 

 

Герб радянського періоду

 

Щит розтятий 2:1 червоним і лазуровим. У центрі щита золоте коло, що складається з колосся і половини шестірні, у центрі кола тепловоз. Золота глава обтяжена чорною назвою міста. Зображення характеризують Фастів як великий залізничний вузол і розвинуте в місті хімічне машинобудування. У золотому картуші - дата "1390" і козацькі атрибути. Автор - Б.Шулевський.

fastiv_a

 

 

Сучасний герб

 

 

Герб затверджений 23 грудня 1999р. В іспанському заокругленому зверху щиті, розділеному дугоподібно-клинчасто золотом, срібний пагорб, оточений брунатним частоколом з чотирма сторожовими вежами. Перша і третя частини щита лазурові, друга і четверта зелені. Герб відображує історію міста-фортеці. Срібний колір свідчить про чистоту намірів жителів міста, відчинена брама - про гостинність. Розташування міста на перехресті торгівельних шляхів символізується золотими стрічками, блакитний колір означає ріку Унаву, зелений - фастівські ліси. Автор - А.А.Сандуленко.

fastiv_f

 

 

Прапор

 

 

Прапор затверджений 23 грудня 1999р. і має міста форму прямокутника з співвідношенням його ширини до довжини як 2:3. Поле прапора розділено в андріївський хрест смугами жовтого кольору в 1/4 від ширини прапора. Верхня та ліва частини блакитного кольору, а права та нижня - зеленого.