UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Літочки
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Київська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Літочки

Літочки (Малі Літки, Колєнці) відомі з письмових джерел 1552р. як поселення, що належало до Остерського замку. Поряд із селом знаходиться одне з найбільших древніх городищ України. До 1905р. належали до володінь родини київських козацьких полковників і сотників Солонин.

litochky_a

 

 

Сучасний герб

 

 

В золотому полі - червоне сонце з одинадцятьма променями, на якому срібний голуб, супроводжуване справа лазуровим, а зліва зеленим звуженими бічниками. Щит облямований декоративним картушем і увінчаний золотою сільською короною

Село було повністю розорене татарськими ордами хана Менглі-Гірея в 1482р., але відродилося, наче казковий птах-фенікс із попелу. Герб села нагадує про це відродження. Червоне сонце символізує Ісуса Христа, який страждав, помер і воскрес із мертвих за допомогою Святого Духа, якого символізує білий голуб. Одинадцять кутів сонячної корони означають апостолів, які залишились вірними своєму Учителю. Сонце символізує життя, що знову відродилося в Літочках. Золоте тло символізує божественне світло і Святого Духа. Лазуровий бічник символізує річку Любич, зелений - ліс.

litochky_g

 

 

Хоругва

 

 

Хоругва являє собою жовте прямокутне полотнище з двома вертикальними смугами - синьою від древка і зеленою від вільного краю. В центрі - червоне сонце з одинадцятьма променями, на якому - білий голуб.