UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Рудня
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Київська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Рудня

За польськими джерелами, село було засноване у 1616р. відомим феодалом Степаном Аксаком. Дмитро Гамалій першу письмову згадку про село виводить від 1590р. У польських люстраціях 1622-1628рр. згадується, як слобода Руда. Частину населення села складали козаки, частину - посполиті. З 1753р. землі села переходять до відомої дворянської родини Дараганів.

rudnya_a

 

 

Сучасний герб

 

 

В лазуровому полі - срібний лебідь з розправленими крилами, увінчаний золотою короною. Щит облямований декоративним картушем і увінчаний золотою сільською короною.

Село виникло серед густого лісу в болотистій місцевості, де, згідно з переказами, довкола була вода і водилося багато лебедів. Один із сільських куточків і нині зветься Лебедівкою. Тому символом села є срібний лебідь, що вільно і гордо розправив крила. Синій колір символізує велич і красу. Корона над птахом нагадує, що село було центром княжих володінь і має своє первісне значення "вінця переможця".

rudnya_g

 

 

Хоругва

 

 

Хоругва являє собою прямокутне синє полотнище. В центрі - білий лебідь з розправленими крилами, увінчаний жовтою короною.