UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Семиполки
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Київська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Семиполки

Розташовані на древній Дуковій дорозі з Чернігова на Київ. За переказом, жителі села у 1240р. вчинили опір татаро-монголам і були знищені. Польська люстрація 1628р. називає засновником села польського шляхтича Богінського. З прокладанням у 1861р. Санкт-Петербурзьського шоссе утворюється Семиполківська волость. Відбувались регулярні ярмарки, село отримує статус містечка. У 1919р. за нього точились бої між петлюрівцями і щорсівцями.

semypolky_a

 

 

Сучасний герб

 

 

Щит розтятий червоним і лазуровим. У першій частині - давньоруський воїн у кольчузі зі списом. У другій - золота булава у стовп. Щит облямований декоративним картушем і увінчаний золотою сільською короною.

Зображення воїна - згадка про запеклий опір монголо-татарській орді, який вчинили місцеві жителі, зустрівши геройську смерть. Червоний колір символізує мужність і безстрашність. Золота булава нагадує про часи визвольних воєн, коли в Семиполках виникла невелика козацька фортеця, а також про часи гетьмана І.Мазепи, коли село процвітало.

semypolky_g

 

 

Хоругва

 

 

Хоругва являє собою прямокутне полотнище, що складається з семи рівновеликих горизонтальних смуг - чотирьох червоних і трьох синіх. В центрі - жовтий давньоруський воїн у кольчузі зі списом. Сім кольорових смуг на прапорі Семиполок розкривають назву села - сім полів.