UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Гоголів
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Київська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Гоголів

Минуле Гоголева історики ототожнюють з літописним градом Носовим на Руді, який згадується близько 1148р. Бурхливий розвиток Гоголів отримав на початку XVII століття. В XVIIст. тут було збудовано сильну фортецю, кілька церков. Містечко отримує магдебурзьке право. За королівським указом 25 лютого 1625р. Гоголеву пожаловано "вольность мєстную", повну судову владу передано містечковому уряду на вічні часи. В 1649р. тут формується Гоголівська козацька сотня.

hoholiv_a

 

 

Сучасний герб

 

 

В пурпуровому полі - золоте серце, пробите двома срібними стрілами навхрест, супроводжуване зверху золотим лапчастим хрестом. Щит облямований декоративним картушем і увінчаний золотою сільською короною.

У королівському привілеї 1625р. про надання Гоголеву магдебурзького права нічого не сказано про герб містечка. Не вдалося виявити жодної печатки Гоголева XVII-XVIII ст., але відома печатка Гоголівської сотні з документа 1757р. Імовірно, ця емблема походить від особистого герба одного з гоголівських сотників. Подібні знаки мали, наприклад, українські шляхетські роди Бутовичів, Гетунів, Гончаревських, Полуботків. Зображення серця, увінчаного або супроводжуваного хрестом і пробитого стрілами, шаблями (чи без них) досить часто трапляється в шляхетській геральдиці.

http://www.brovary-region.com.ua/silrada/silrada.htm

hoholiv_g

 

 

Хоругва

 

 

Хоругва являє собою пурпурове прямокутне полотнище з жовтим серцем, пробитим двома білими стрілами навхрест, супроводжуваним зверху жовтим лапчастим хрестом. Хоругва має лиштву з білих трикутників.

http://www.brovary-region.com.ua/silrada/silrada.htm