UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Погреби
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Київська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Погреби

Багато історичних, літописних, археологічних, фольклорних свідчень вказує на те, що Погреби існували ще в княжу добу. Місцевий переказ називає першим засновником села рибалку. При розкопках археологи знайшли тут печатку Ратибора - воєводи часів князя Володимира Мономаха. За іншим переказом, тут знаходились погреби київських монастирів із запасами овочів та меду. Перша письмова згадка належить до 1545р. за люстрацією Київського замку. Здавна село належало до Київської козацької сотні Київського полку.

pogreby_a

 

 

Сучасний герб

 

 

В лазуровому полі - срібний погрібник з золотими дверима, супроводжуваний у правому верхньому куту золотим лапчастим хрестом, лівому верхньому куту - золотою сокирою, знизу - золотою рибою. Щит облямований декоративним картушем і увінчаний золотою сільською короною.

Зображення погрібника розкриває назву села. За переказами, тут були погреби Михайлівського монастиря, про що нагадує зображення золотого хреста. У погребах зберігали не тільки мед, продукти, але і князівський арсенал зброї, про що оповідає зображення сокири. За легендою, першим поселенцем був рибалка Гудзь, що символізує зображення риби.

pogreby_g

 

 

Хоругва

 

 

Хоругва являє собою прямокутне синє полотнище, в якому - білий погрібник з жовтими дверима, супроводжуваний у правому верхньому куту жовтим лапчастим хрестом, лівому верхньому куту - жовтою сокирою, знизу - жовтою рибою.