UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Олійникова Слобода
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Київська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Олійникова Слобода

Заснована в кінці XVI - на поч. XVII ст. Слободами називали нові висілки, на які переходили селяни із старих сіл, де часом їм бракувало землі. Вихідці на слободи звільнялися на деякий час від панщини. В одній із таких слобід поселився селянин на прізвище Ткаченко із села Янківка, тут він відкрив власну олійню. Діяльність сім'ї Ткаченків-олійників та інших сімей, які пізніше почали займатися виробництвом соняшникової олії, відбилася у назві населеного пункту. Саме цей факт і видався найбільш яскравим в історії села Олійникової Слободи.

Знак N31 (2003р.)

oliynykova_sloboda_a

 

 

Сучасний герб

 

 

Затверджений рішенням дев'ятої сесії XXIV скликання сільської ради 24 жовтня 2003р. У зеленому полі над золотою основою стилізоване зображення золотої

14-пелюсткової квітки соняшника, з якої зліва спадає золота краплина. Автор - В.Ільїнський.

Символи відображають щедрість та багатство землі (зелений колір), та чистоту, благородство і велич його мешканців (золоте сонце у вигляді квітки соняшника), а також традиційний промисел, що зберігся до цього часу і від якого село отримало свою назву.

oliynykova_sloboda_g

 

 

Хоругва

 

 

Затверджена рішенням дев'ятої сесії XXIV скликання сільської ради 24 жовтня 2003р. Квадратне полотнище, що складається з двох горизонтальних смуг, на верхній зеленій (шириною в 3/4 ширини прапора) - стилізоване жовте зображення 14-пелюсткової квітки соняшника, з якої спадає жовта крапля, нижня смуга полотнища жовта.