UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Вишгород
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Київська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Вишгород

Вперше згадується у 946р. З X ст. - резиденція київських князів, "Ольжин град", північний форпост Києва. Особливе значення в історії місто набуло після вбивства Святополком братів Бориса (1015р.) і Гліба (1021р.), що стали першими руськими святими. В 1076 і 1115р. у Вишгороді споруджений храм-мавзолей з саркофагами святих.

vyshgorod_a_1

 

 

Сучасний герб 1

 

 

В основу емблеми міста покладено традиційне зображення святих Бориса і Гліба в плащах-корзнах і високих княжих шапках; до іконографічної схеми доданий напис "ВИШГОРОД" над фігурами святих і рік заснування міста - 946. Емблема створена археологом Р.С.Орловим у 1994р. на основі знайденого амулета-змійовика XІІІ-XІVст.

vyshgorod_a

 

 

Сучасний герб 2

 

 

Сучасний герб затверджений рішенням сесії міської ради є144 від 3 березня 1996р. У срібному полі в червоно-чорному одязі святі Борис та Гліб утримують золотий восьмираменний хрест. Щит обрамований декоративним картушем та увінчаний золотою міською короною з трьома вежками.

Святі Борис та Гліб символізують визначне історичне минуле літописного Вишгорода - великого ремісничого центру та північного форпосту Києва, промовляють про одну з найстаріших мурованих церков доби Київської Русі, яка була збудована у Вишгороді.

Золотий хрест історично вирізняє Вишгород як один з найдавніших центрів релігійного життя Київської Русі та наявність поблизу міста древнього монастиря.

Червоний колір - традиційний і широко вживаний у часах Київської Русі - виказує мужність та силу, сміливість, любов.

Чорний - обережність, мудрість, глибину й таємничість життя, сум.

У поєднанні червона та чорна барви символічно передають трагізм невинної загибелі Бориса та Гліба від руки брата та стверджують ідею християнської любові.

Срібний колір в геральдиці символізує цноту, чистоту, бездоганність та непорочність.

vyshgorod_g

 

 

Хоругва

 

 

Хоругва затверджена рішенням сесії міської ради N144 від 3 березня 1996р. Прапор міста являє собою прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 1:1 (розмір полотнища згідно з еталоном 100х100см).

У центрі зображення рівнораменного золотого хреста, розмір якого складає 1/3 величини полотнища. Хрест поділяє полотнище на чотири рівновеликі частини. Верхня ліва частина (від глядача) -червоного, нижня права - чорного, а дві інші - білого кольорів. Лицевий (аверс) та зворотній (реверс) боки - однакові.

Древко прапора (довжина - 2,5м., діаметр - 5см.) - пофарбоване у жовтий колір. Верхівка древка прапора увінчана металевою маківницею , кулястим наконечником жовтого кольору , що кріпиться ( нагвинчується ) на базу того ж кольору.

vyshgorod_sale

 

 

Печатка

 

 

Печатка затверджена рішенням сесії міської ради N144 від 3 березня 1996р. Має форму кола діаметром 50мм. В центрі печатки у колі діаметром 42 мм вміщено зображення міського герба - у срібному полі в червоно-чорному одязі святі Борис та Гліб утримують золотий восьмираменний хрест.

По колу легенда: Печатка Міста Вишгорода. Як роздільники використано хрест та зірочки.