UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії «Смайлик» зареєстрований як товарний знак. Росіяни його хочуть...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

«Смайлик» зареєстрований як товарний знак. Росіяни його хочуть продавати більше ніж за $10 000

Роспатент зареєстрував «смайлик» як товарний знак. Щасливі власники патентованого набору символів «шукають дебіла», який заплатить за «смайлик», повідомили кілька російських ЗМІ. 

Компанія-власник знаку збирається вимагати компенсацію з тих, хто використовує її марку, зокрема із соцмережі «Одноклассники.ру», компаній ICQ, Nestle і «Макдональдс». Представники багатьох компаній вже публічно і в грубій формі відмовилися платити за використання символів. "Навряд чи знайдеться дебіл, який заплатить за використання смайликів", пише видання «Комерсант»

Роспатент виніс ухвалу про реєстрацію товарного знаку у вигляді смайлика для ТОВ «Суперфон», яке спеціалізується на розміщенні реклами в мобільних телефонах.

Смайлики – це загальноприйняті набори символів, які зображають емоції. За словами президента «Суперфону» Олєґа Тєтєріна знаки :–), ;), :) вважаються схожими із зареєстрованим і також не підлягають використанню в комерційних цілях. «Рішення Роспатенту означає, що жодна комерційна організація в Росії не зможе використовувати цей значок у рекламних цілях. Фізичних осіб, які використовують смайлики, наприклад, в інтернеті, це не торкнеться», - говорить бізнесмен.

Глава «Суперфону» нагадав, що смайлики використовуються на картах оплати «Корбина телеком», а ще в зовнішній рекламі Nestle і «Макдональдса». «Також смайлики застосовують сервіси на зразок odnoklassniki.ru та ICQ для забезпечення комунікації між користувачами», – пояснив він виданню. «Суперфон» розсилатиме попередження порушникам за використання смайликів. «Якщо реакції не послідує, то судитимемося і вимагатимемо виплати компенсації, - говорить Олєг Тєтєрін. «Легальне використання буде можливе після купівлі у нас річної ліцензії. Коштувати вона буде небагато – декілька десятків тисяч доларів», – заявив власник патенту.

Юристи визнають, що рішення Роспатенту дає виняткові права на смайлик «Суперфону». У судовому порядку порушників прав можуть зобов'язати вилучити з обороту товари з цією торговельною маркою, відшкодувати збиток або виплатити компенсацію у розмірі до 5 мільйонів рублів. Проте реєстрація смайлика не цілком відповідає вимогам відносно реєстрації товарних знаків, оскільки цей набір символів є загальноприйнятим, а також його реєстрація як товарного знаку може суперечити суспільним інтересам.

Президент odnoklassniki.ru Нікіта Шерман був категоричний: «Навряд у Росії знайдеться дебіл, який заплатить «Суперфону» за використання смайликів», – заявив він «Комерсанту».

Директор по розвитку широкосмугового доступу до інтернуту «Вимпелкома» (володіє компанією «Корбина телеком») Алєксандр Маліс сказав, що його компанія не платитиме з принципу. «Давайте ще дужки запатентуємо, а потім порахуємо, скільки разів у книгах Марініної вони використовуються. І все – вона працює на вас», - прокоментував пан Маліс.

«Суперфон» з'явився на ринку в 2006 році, коли компанія випустила на ринок технологію мобільної реклами під однойменним брендом. Суть технології у наступному: при отриманні на смартфон (на платформі Symbian і Windows Mobile) вхідного виклику або sms на його екрані виникає рекламний банер, за що абонент одержує відрахування від компаній-рекламодавців. Цього року Олєґ Тєтєрін провів три місяці в СІЗО, оскільки конкуруюча структура – «ГДМ Групп» – намагалася довести, що технологія «суперфону» вкрадена у них. Пан Тєтєрін зміг одержати потрібні патенти, і його звільнили. В 2007 році виручка компанії, за власними даними, склала близько $3 млн.

Пан Шерман порівняв директора "Суперфону" з Борісом Моісєєвим, директором фінансової компанії "Эра Водолея", який вимагав $3 млрд компенсації від найбільшого в світі пошукача Google. У листопаді російська Національна асоціація інновацій та розвитку інформаційних технологій (НАІРІТ) опублікувала реліз, де мовилося, що росіянин нібито одержав патент на технологію контекстної реклами в 1999 році, тобто за два роки до появи сервісу у Google.

Це не перша спроба росіян одержати права на смайлики. У листопаді 2005 року німецька компанія Siemens захистила в міському суді Санкт-Петербурга право використовувати смайлики в своїх стільникових телефонах. Суд відмінив попереднє рішення суду Жовтневого району, який задовольнив позов "винахідника смайликів" військового пенсіонера Віктора Пєтрова.

За матеріалами kommersant.ru і nr2.ru, 11 грудня 2008

Висловити думку в Форумі

Дивіться:

Дивіться також: