UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки "Союзплодоимпорт" намагається запатентувати в США російську ...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

"Союзплодоимпорт" намагається запатентувати в США російську горілку

Федеральне казенне підприємство "Союзплодоимпорт" подало в патентне бюро США заявку на реєстрацію торговельної марки Russian Vodka, повідомляє "Коммерсант".

Горілчане виробництво (Фото з сайту Lenta.ru)

У своєму зверненні ФКП "Союзплодоимпорт", зокрема, указує, що саме воно є власником бренду Stolychnaya в Росії. Що ж до горілки Stolychnaya Russian Vodka, що продається в США, то, на думку юристів ФКП, вона не є російською, оскільки виробляється за межами географічних меж Росії. ФКП просить зареєструвати за собою словосполучення Russian Vodka на території США як торговельну марку.

У зв'язку з цим офіційні заперечення патентному бюро направив концерн Allied Domecq, торгуючий в США горілкою Stolychnaya. Власником цієї марки в США і в більшості країн світу є група SPI, заснована підприємцем Юрієм Шефлером.

Як відзначають журналісти, для SPI отримання "Союзплодоимпортом" прав на Russian Vodka фактично означатиме припинення продажів Stolychnaya в Америці, оскільки це словосполучення є одним з ключових елементів відомої торговельної марки, а також активно використовується в рекламі.

У клопотанні про заборону на реєстрацію бренду Russian Vodka, поданому Allied Domecq, вказується, що компанія торгує цією горілкою з 1994 року, торговельна марка Stolychnaya Russian Vodka як в графічному, так і текстовому вигляді зареєстрована вже декілька десятиліть і в рекламі Allied Domecq позиціонує свою продукцію саме як Russian Vodka. Крім того, словосполучення Russian Vodka в найменуванні своєї продукції на території США використовують і інші компанії.

Компанія SPI також збирається направити патентному бюро подібне клопотання.

Експерти пояснили журналістам, що шанси у "Союзплодоимпорта" на реєстрацію бренду Russian Vodka мінімальні.

"Реєстрація Stolychnaya в Росії і місце виробництва горілки не будуть визначальним чинником, - говорить Валерій Тутихін, партнер компанії John Tiner & Partners.– Патентне відомство зверне увагу перш за все на те, чи є Russian Vodka загальновживаним словом і як стійко це словосполучення увійшло до мовного обороту".

Джерело: Lenta.ru, 08 серпня 2005-08-08

Висловити думку у Форумі

Посилання на тему: У Russian Vodka нашлись родственники за границей - "Коммерсант"

Читайте також:

Інші публікації рубрики „Розбірки”