UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії „Все вогруг советское - все вокруг мое" вирішила Держдума Росії,...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

„Все вогруг советское - все вокруг мое" вирішила Держдума Росії, і прийняла відповідний закон.

Росія має намір монополізувати право на радянські бренди - відповідний законопроект з поправками до Закону «О введении в действие части четвертой Гражданского кодекса» був прийнятий Держдумою РФ.

 Зображення з сайту КЗШВ   

Київський завод шампанських вин «Столичний» одним з перших на території СРСР став виробляти справжнє «Советское шампанское»
(Зображення з сайту КЗШВ).
Не зважаючи на те що законопроекту ще належить друге читання, вже сьогодні автори проекту віце-спікер Думи Сєрґєй Бабурін і глава комітету із законодавства Павєл Крашєнніков прогнозують безперешкодне проходження документа. За словами пана Крашєннікова, його основна мета – «защитить российского производителя от недобросовестной конкуренции со стороны коллег из стран СНГ».

Українські виробники вважають, що ініційований російськими депутатами закон, у разі ухвалення, не матиме правових підстав. Росія, говорять вони, зараз веде політику, направлену на монополізацію «радянських брендів», і, природно, це не може не торкнутися загальновідомого бренду «Советское шампанское». «Процес вже почався, і тепер, для того, щоб використовувати цей бренд в країнах світу, необхідно за кожну одиницю товару платити певну суму власникам патенту. Спроби ввести ексклюзивне право на патент вже мали місце і в Україні, але вони поки безуспішні. Теоретично заборонити нашому підприємству використовувати загальновідому назву «Советское шампанское» Росія може, але це навряд відбудеться, оскільки закони, прийняті на території Росії, не мають юридичної сили в Україні», - відзначає газета «СЕЙЧАС», посилаючись на слова PR-менеджера ЗАТ «Київський завод шампанських вин «Столичний» Поліна Корчева. За її словами, КЗШВ «Столичний» один з перших на території колишнього СРСР став виробляти справжнє «Советское шампанское», і «заборона на його виготовлення традиційному виробнику прирівнюється до навмисного знищення історії бренду».

Українці навряд стануть купувати право виробляти «Радянське шампанське» і цукерки «Білочка» у своїх російських колег

   

Росія хоче примусити купувати у неї право на виробництво радянських цукерок "Білочка"
Нагадаємо, що в кінці липня Дніпропетровська кондитерська фабрика Rainford оголосила про свій вихід на ринок вагових цукерок з радянськими брендами. Як повідомиляє «СЕЙЧАС», директор з маркетингу компанії Rainford Аріна Шебанова, «в серпні на фабриці почалося виробництво шоколадних цукерок, відомих вітчизняному споживачу ще з радянських часів – «Белочка», «Красный мак», «Каракум». На сьогоднішній день ці цукерки вже з'явилися у продажу, причому не тільки в Україні, але і в деяких країнах СНД». За словами пані Шебанової, на фабрику вже телефонували російські дистриб'ютори з інформацією про те, що з продажем цукерок з такими назвами можуть виникнути проблеми.

Дивіться:
 • Госдума требует вернуть Крым России
 • Людмила Путина призвала «утверждать, отстаивать и расширять границы русского языка».
 • Путін створює російський світ
 • Україна - то лише етап. Своєю мовою Росія хоче змусити говорити Європу.
 • В унітарній Україні українська мова має менший статус ніж російська у федеральній Росії
 • «Всі правовідносини в Україні регламентуються законами України, і закон, прийнятий в Російській Держдумі, не має юридичної сили на території нашої країни», - вважає Аріна Шебанова. За її словами, сьогодні дуже складно сказати, яка фабрика почала випуск цих цукерок першою в Радянському Союзі, оскільки дані назви загальновідомі. «У Радянському Союзі була планова економіка, існували „Гости” (Держстандарти, - Ред.), і товари з назвами, озвученими в „Гостах”, могло випускати будь-яке підприємство, якщо його продукція відповідала стандарту», - відзначила експерт. Назви продуктів, вживаних до 1991 року, є загальновідомими і використовуються багатьма учасниками ринку, а відомі радянські бренди шоколадних цукерок сьогодні випускаються більшістю кондитерських підприємств. На думку пані Шебанової, «єдине, що можуть зробити росіяни, – це заборонити ввезення даної продукції на територію Росії».

  Росіяни вже не вперше намагаються приватизовувати радянські бренди. Так, минулого року Росія обмежила ввезення деяких білоруських цукерок (у відповідь Білорусь заборонила ввезення кондитерських виробів з Росії). Російські урядовці стверджують, що таким чином вони захищають російських виробників - початкових власників брендів.

  Джерело: htimes.liga.net, 21 серпня 2007 

  Висловити думку у Форумі

  Читайте також: