UKR ENG
PATENTBUREAU Web-magazine "Intellectus" Wonders Словники української мови буде затверджувати косноязикий велидодержавний...
TEMPORALOGY
INTELLECTUAL PROPERTY
INTELLIGIBILISATSIA
SYMBOLISM & HERALDRY
* MATRIKULA
INFORMERS

Словники української мови буде затверджувати косноязикий велидодержавний недоук?

Партія регіонів підготувала проект базового закону про мови, який незабаром буде внесений до Верховної Ради.

Його автором виступив голова фракції Партії регіонів у парламенті Олександр Єфремов, повідомляє Українська правда, з посиланням на Дзеркало тижня.

Так Єфремов пропонує затверджувати в Кабміні словники української мови, а також довідник з правопису. Відповідно до чинного законодавства, нині Кабмін затверджує лише українській правопис (Теперішній глава українського кабміну росіянин Азаров за чверть століття проживання в Україні українську мову вивчити не спромігся, - Ред.).

"Порядок затвердження словників української мови і довідників з українського правопису як загальнообов'язкових довідкових посібників при використанні української мови, а також порядок офіційного видання цих довідників визначається Кабміном", - зазначається в проекті.

Також у проекті закону визначений перелік з 16 мов, які можуть вважатися регіональними.

Це білоруська, болгарська, вірменська, гагаузька, ідиш, караїмська, кримськотатарська, молдавська, німецька, новогрецька, польська, ромська, російська, румунська, словацька й угорська.

Законопроект наділяє правом впроваджувати регіональні мови місцеві ради всіх рівнів. Це можливо, якщо кількість носіїв мови на відповідній території складає не менш як 10% її населення.

Якщо кількість носіїв мови є меншою за згадану цифру, заходи щодо її підтримки застосовуються за рішенням місцевої ради.

Крім того, законопроектом закріплено особливий порядок виявлення носіїв мов. Чисельність мовної групи повинна встановлюватися на підставі даних Всеукраїнського перепису населення, проведеного у 2001 році.

Ці дані можуть уточнюватися за підсумками опитування осіб, які проживають на відповідній території, чи шляхом збирання підписів таких осіб під свідченням про їх належність до мовної групи. Опитування можуть організовувати органи державної влади та самоврядування, об'єднання громадян і органи самоорганізації населення.

При цьому закон не дає відповіді на питання, яким чином проводитимуться такі опитування та збиратимуться підписи і хто встановлюватиме достовірність їхніх результатів.

При цьому в законопроекті наголошується, що українська мова обов'язково застосовуватиметься на всій території країни при здійсненні повноважень органами влади, у навчальному процесі у межах і порядку, визначених законопроектом.

"Обов'язковість застосування державної мови чи сприяння її використанню у тій чи іншій сфері суспільного життя не повинні тлумачитись як заперечення або применшення права на користування регіональними мовами у цій сфері", - зазначається в проекті.

Законопроект поки що не зареєстрований у Верховній Раді й, відповідно, не розглядався в профільних комітетах парламенту.видрукував".

Джерело: pravda.com.ua, 29.05.2010

Знання - сила..., але незнання - теж.

Висловити думку у Форумі

Дивіться:

Дивіться також:

Для тих, хто підзабув,  що він за один:

Кадр з сайту 5tv.com.ua