UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Винахідник "нанофільтрів" Петрик програв другий суд академікам...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Винахідник "нанофільтрів" Петрик програв другий суд академікам РАН

Шарлатана зобов'язали виплатити компенсацію борцям із лженаукою.

Останкінський суд Москви задовольнив позов про захист честі і гідності, поданий членами Російської академії наук проти скандально відомого винахідника Віктора Петрика. Суд зобов'язав Петрика виплатити кожному із позивачів 20 000 рублів, пише "Новый Регион", з посиланням на видання "Российская газета".

Як повідомляється, академіки вимагали 2,5 мільярда рублів. Також винахідник повинен спростувати свої твердження, які позивачі вважають образливими. Позов проти Віктора Петрика був поданий Едуардом Круґляковим та Євгенієм Алєксандровим у квітні минулого року. На думку позивачів, винахідник організував проти них «масовану інформаційну атаку», ображаючи і звинувачуючи їх у прагненні зруйнувати російську науку. "На чолі з Круґлякова діє диверсійна група в рамках процвітаючою на території Росії мережевої війни ... Один Круґляков в змозі зруйнувати науку", - заявляв Петрик. Також він стверджував, що американці обіцяли академікам мільйон доларів за те, щоб "зганьбити його ім'я і завдати величезної шкоди Росії". За словами Едуарда Круґлякова, незважаючи на те, що присуджений Петрику штраф виявився істотно меншим, позивачі залишилися задоволені рішенням суду. "Звичайно, справа не в сумах. Важливо поставити таких "винахідників" на місце. Як і високих чиновників, у яких Петрик свого часу отримав вагому підтримку", - сказав учений. Про те, чи збирається Петрик оскаржити рішення Останкінського суду, не повідомляється. Раніше суд у Санкт-Петербурзі відмовився задовольнити позов Петрика про відшкодування моральної шкоди. Винахідник вимагав стягнути з вчених 6,6 мільярда рублів.

Віктор Петрик отримав скандальну популярність у зв'язку з російською федеральною цільовою програмою "Чиста вода". "Винахідник" запропонував очищати радіоактивну воду "до стану чистої питної" за допомогою "нанофільтрів", дія яких заснована на винайденій ним технології. Співавтором Петрика значився екс-спікер Держдуми,, колишній лідер "Єдиної Росії" Борис Гризлов, якого вважали покровителем псевдовчених у владних колах. Вони отримали патент на виробництво фільтрів і виграли конкурс на 15 трильйонів рублів.

РАН запідозрила Петрика у шарлатанстві і провела своє дослідження. Очистити воду від нафти комісії РАН вдалося, але одержати із неї питну - не вийшло. У ній залишилися мікроби та шкідливі сполуки, підсумували академіки. І додали, що такі ж результати отримані фахівцями з водопостачання у різних містах країни. Після звіту комісії РАН, яка прийшла до висновку, що "нанофільтри" можуть бути небезпечні для здоров'я, від них відмовилися.

Джерело: nr2.ru, 22.06.2012

Висловити думку у Форумі

Дивіться:

Дивіться також:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності