UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії ГАБ ТЕС - невичерпне джерело енергії, або як прогресивній кандидатці...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

ГАБ ТЕС - невичерпне джерело енергії, або як прогресивній кандидатці в Президенти фокус не вдався

Рік тому, 4-го липня 2004 р. відбувся 2-й етап XIV-го з'їзду ПСПУ, на якому делегати з'їзду, що представляють трьохтисячний загін прогресивних соціалістів, - одноголосно проголосували за висунення Наталії Вітренко кандидатом в президенти України. Бурхливими оплесками зустрів з'їзд той розділ програми кандидатки, в якому вся прогресивна громадськість була проінформована про можливість вирішення енергетичної проблеми не тільки України, але і всього людства, - на шляху створення гелиоаеробаричеських теплоелектростанцій (ГАБ ТЕС). Робочі зразки яких вже нібито були створені і могли бути передані до рук тільки Н. Вітренко після її перемоги на виборах - для блага трудового народу України, оскільки досягнення цієї мети якісь неназвані вчені пов'язують лише з її ім'ям.

Втім, в одного з кандидатів в Президенти України ( у Черниша Григорія Семеновича) була ще більш екзотична обіцянок, яка формулювалася зовсім серйозно так: « Видача безкоштовно лікувальних прикрас на основі мінералу топазу всім жителям України».

Відгриміли виборні баталії, пройшов рік.

11 червня 2005 року відбувся черговою XV з'їзд ПСПУ, проте інформувати громадськість про вирішення енергетичної проблеми України, та і всього людства, - пані Вітренкової було нічим. Та і не могло бути в принципі. Чому? Про це розмова в пропонованій публікації.

Альтернативні джерела енергії – у сфері інтересів двох профільних Комітетів Верховної Ради України: 1) з питань екологічної політики, природокористування і ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і 2) з питань паливно-енергетичного комплексу. Як член профільного Комітету, я начебто повинен був би знати укинуту Н.Вітренко проблему. І тут відразу згадався старий жарт про завзятого футбольного уболівальника, який футболіста Славу Метревелі знає і любить, а ось Славу КаПеСеС – геть не знає.

Так і в наших двох профільних Комітетах: ніхто і нічого реально не знав про ГАБ ТЕС, у яких використовується сонячна радіація і енергія вітру з ККД близько 30%, і які, як панацею від усесвітньої енергетичної кризи, - підняла на щит напередодні виборчої компанії кандидатка Н.М.Витренко. Ще б! З її слів, такі електростанції мають модульний принцип конструкцій у варіанті від невеликої валізи – до 2 Мгвт, відпускна ціна за вироблювану ними енергію за 1 квт/час складе менше 1 цента, тобто в 5-12 разів менше, ніж в Європі і США. При нинішній ціні 60 $ за барель нафти, - нашій Вітчизні б таке диво!

Довелося звернутися із запитом на інформацію в Держкомітет з енергозбереження і Мінпаливенерго України, Національну академію наук України, самому пошукати в Інтернеті публікації за ключовими словами.

Цей пошук дав цікаві дані. У 2001 році ЗМІ не тільки Росії, але всього світу облетіло сенсаційне повідомлення директора Інституту матеріалознавства Російської академії природничих наук ( … прошу не переплутати з Російською національною академією), генерального директора компанії «Элевит», доктора технічних наук Валеріана Соболєва про можливість отримання дешевої електричної енергії на принципово новій основі. Заява колишнього генерального конструктора стартових ракетних комплексів СС-20 і «Тополя», що кував ракетно-ядерний щит Батьківщини і відміченого за це Ленінською і Державною преміями, - не пройшло без уваги. Шум піднявся страшенний.

Пікантне те, що російська офіційна наука(...серед інших - відомий академік Сергій Капиця) відразу оголосила це «відкриття» колишніх ракетників ( ..один з яких справедливо був навіть лауреатом Ленінської премії за створення твердопаливного двигуна для «сатани») ШАРЛАТАНСТВОМ чистої води! Отож!

У тому ж 2001 року в Україні обіймався цією проблемою спікер Верховної Ради АР Крим Леонід Грач. Навіть делегація депутатів обласної ради з Волгограду, на чолі з обласним губернатором Миколою Максютой, разом з відомими ( по створенню ракети СС-20 «Сатана») ученими – колишніми представниками ракетно-космічного комплексу, що створили, науково - виробничий центр ГРУС по впровадженню своїх технологій, - приїжджала до Сімферополя і протоколи про наміри і співпрацю підписували! Була досягнута домовленість про будівництво в районі озера Донузлав експериментальною ГАБ ТЕС «Донузлав» потужністю 6 МВт. Орієнтовна вартість проекту оцінювалася в 3,5 млн.$ США, термін окупності складав 5 років.

«Бабло» повинні були надати якісь російські інвестори, яких обіцяв відшукати волгоградський губернатор та його перший заступник з наукових впроваджень .... – Валеріан Маркович Соболєв. Науковий супровід залишався за приватною фірмою НВК «Элевит» ( адреса поштова, інтернет - сайту і телефон у автора публікації є), на чолі якого постав генеральний директор, академік Російською академії природних наук .... - Соболєв Валеріан Маркович.

Що ж це за диво таке – ГАБ ТЕС? У викладі НАНУ і по опису самих винахідників гелиоаэробаричеська ТЕС є конструкцією з легкого надміцного каркаса, на який натягнута міцна прозора тонка кварцова плівка. Ця ажурна споруда, схожа на морську зірку, має «промені» завдовжки в сотні метрів, на кінцях яких знаходяться входи – великі отвори. Через отвори повітря самотужки входить під плівку, і, просуваючись до центру «зірки», нагрівається сонцем, як в парнику. Після чого, нагрівшись і ставши більш легким, потік повітря піднімається вгору по трубі діаметром 60 метрів і завдовжки 350-500 метрів, так само зробленою з міцної кварцової плівки. За рахунок перепаду тиску по довжині вертикальної труби виникає додаткова тяга могутнього повітряного потоку, який обертає лопаті вітротурбини, встановленої в нижній частині труби. Очікувана потужність такої електростанції може скласти від 50 до 200 тисяч КВт.

Так, на валізку, яку можна понести якщо не в одній руці, то хоч би удвох, - ця споруда явно не схожа!

Проте далі за протокол про наміри справа про спорудження ГАБ ТЕС з не зовсім зрозумілих причин не пішла. Швидше за все, для співпраці був запропонований цілком ринковий принцип « гроші – вранці, стільці ( ГАБ ТЕС) – потім». Та і влада змінилася: у Волгограді «пішли» Н.Аксюту разом з В.Соболєвим, а в Криму – Л.Грача.

Втім, а що думає про це диво прогресивне капіталістичне людство?! За повідомленнями в пресі, ще в 2002 році в ході візиту до Росії канадського прем'єр-міністра Ж.Кретьена представниками двох урядів був підписаний протокол про наміри, в якому найкрупніші інвестиції ( 168 мільйонів доларів) канадський бізнесмен Василиос Кацабанис , президент фірми “Agrimex International” збирався вкласти саме в ГАБ ТЕС ! Так з благословення російської влади продалися колишні «ракетники» і зголодніла російська наука?

Вклали своє «бабло» канадці чи ні, - повідомлень про це немає. Схоже, знову обмежилися ввічливими протоколами про наміри.

В Росії станом на липень 2004 року науково – дослідницька програма по супроводу ГАБ ТЕС реалізується в МГУ професором Олександром Соловйовим на кафедрі «поновлювані джерела енергії». Жалівся на відсутність порозуміння і належної підтримки з боку держави. Немає «бабла», - немає і стільців!

За інформацією, одержаною від Держкоменергозбереження України, ідея створення ГАБ ТЕС є поки пошуковою, і на 2004 рік не перевіреною на економічну ефективність. Комітет не розділяє оцінки відносно ГАБ ТЕС, запропоновані в програмі кандидатки в Президенти України.

Як же могла кандидатка в Президенти України Н.М.Вітренко обіцяти народу України те, чого немає в природі? Питання риторичне.

Майже рік тому, 16 липня 2004 року у мене відбулася з академіком Валеріаном Соболєвим розмова по телефону. Я запропонував йому єдине питання: чи знає він особисто прогресивну соціалістку, кандидатку в Президенти України Наталію Вітренко і чи обіцяв він саме їй, у разі її перемоги на виборах, передати своє відкриття?

Не знає і тому нічого не обіцяв. Втім, начебто експериментальна установка на 50 КВт в Новосибірську готова до випробувань.

Ось і вся історія з невичерпним джерелом брехні про ГАБ ТЕС від кандидатки в Президенти Наталії Вітренко. Недобре виходить, пані Наталія.

Народний депутат України
секретар Комітету із питань екологічної політики природокористування і ліквідації наслідків    Чорнобильської катастрофи, 
гірничий інженер - геофізик Ю. Соломатін 
21 червня 2005 р.

Висловити думку у Форумі

Посилання на тему: