UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Новомосковськ
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Дніпропетровська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Новомосковськ

Відомий з XVІІст. як запорозький зимівник, що поступово виріс в козацьку слободу Новоселиця. З ліквідацією Запорозької Січі слобода перейменована в Новомосковськ. Символіка російського герба повністю присвячена знищенню московськими урядом

Запорозької Січі.

novomoskovs'k_a_ru

 

Герб російського періоду затверджений 29 липня 1811р. У горішній частині перетятого щита в лазуровому полі зображено половину срібної зірки, що сходить на горизонті і знаменує благополуччя цим краям; у долішній - в пурпуровому полі переламана шабля на знак знищення запорожців, що були засновниками міста під назвою Новоселиця.

 

novomoskovs'k_a_kene

 

У XІXст. Б.Кене розроблений проект нового герба міста. В лазуровому полі срібна зламана шабля, над якою - золота зірка з шістнадцятьма променями. У вільній частині - герб Катеринославської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками та обрамований двома золотими колосками, оповитими Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.

Герб радянського періоду був затверджений 17.05.1980р. рішенням N6/237 виконавчого комітету міської ради.

У червоному полі з зеленою увігнутою базою, відділеною лазуровим увігнутим же нитяним поясом від основного поля, три срібних труби, що виходять з одного центра. У базі - два золотих листки. Щит увінчаний золотою шестірнею з назвою міста українською мовою. Труби - символ Новомосковського трубного заводу. Пояс символізує ріку Самара. Листи - символ зони відпочинку. Авторський колектив - В.Шмалько, В.Юрченко, І.Швець, А.Зобенко.

 

Використані матеріали сайту heraldry.com.ua