UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Кривий Ріг
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Дніпропетровська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Кривий Ріг

Заснований у 1775 р. як козацька слобода. За легендою, назва походить від прізвиська засновника міста - козака Кривий Ріг.

kryvyi_rig_a_sov

 

Герб радянського періоду затверджений у 1972р. Щит скошений справа лазуровим і червоним. В першій частині - срібний хімічний комбінат, в другій - срібна шахта з териконами. Червона глава обтяжена срібною назвою міста українською мовою.

 

 

kryvyi_rig_a

 

Сучасний герб затверджений рішенням 30 ІІІ сесії XXІІІ скликання від 20 травня 1998р. Щит розтятий зеленим та червоним. В щиті срібна козацька порохівниця, над нею золотий дубовий трилисник з двома жолудями. Щит обрамований декоративним картушем і увінчаний міською короною.

Козацька порохівниця виготовлена з рогу, що передусім вказує на назву міста, а також на славетне минуле краю (до 1775 р. - територія Запорізької січі), легенду про засновника міста козака Кривого Рога, та іншу версію про походження назви міста - утворення кривого мису (рогу) при злитті річок Інгулець і Саксагань.

Порохівниця також говорить про великий потенціал і можливості міста, спроможність до дії і розвитку: - "Є ще порох в порохівницях!", та нагадує про заклик "Тримай порох завжди сухим!".

Золотий дубовий трилисник з двома жолудями - це передусім символ сили, міцності, багатства, глибокого коріння та духовного відродження.

Трилисник формою нагадує тризуб, що є символом триєдності сил, споконвічним знаком оберегом української землі.

Крім того, трилисник символізує минуле, сучасне і майбутнє та їх нерозривний зв'язок, а як жива природна форма - постійний розвиток і оновлення. Зелений колір означає достаток, волю , надію, радість. Червоний - хоробрість та лицарські чесноти, любов, мужність, великодушність. Золото - багатство, сила, вірність. Срібло - чистота помислів і діянь.

Автори: Дабіжа М.К. - заступник голови міськвиконкому з питань освіти та культури; Бакальцев В.М. - архітектор, головний художник міста, член Спілки архітекторів України; Сєднєва С.А. - мисткиня, член Міської художньої ради, член Спілки художників України; Токар В.І. - мистець, головний редактор художньої газети "Арт-Ательє", член Спілки художників України.

 

Хоругва затверджена рішенням 30 ІІІ сесії XXІІІ скликання від 20 травня 1998р. Квадратне полотнище розтяте на зелену і червону частини, в яких біла козацька порохівниця, над нею жовтий дубовий трилисник з двома жолудями.

 

 

kryvyi_rig_sale

 

Печатка затверджена рішенням 30 ІІІ сесії XXІІІ скликання від 20 травня 1998р. В центі печатки контур козацької порохівниці, над якою дубовий трилисник з двома жолудями. Напис по колу - "Печатка міста Кривого Рогу".

 

 

Використані матеріали сайту heraldry.com.ua