UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Дніпродзержинськ
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Дніпропетровська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Дніпродзержинськ

Перші згадки про Кам'янське (перша назва Днепродзержінська) відносяться до 1750р. У той час воно було досить значним населеним пунктом, що мав свій власний церковний прихід. Населення Кам'янського складалося в основному з колишніх козаків - січовиків, які ставали хліборобами.

dniprodzehzhyns'k_a_sov

Герб радянського періоду затверджений 04.04.1967р. рішенням N299 виконавчого комітету міської ради.

Щит розтятий червоним і лазуровим. На чорній смужці, покладеній на золотий картуш угорі - золота назва міста українською мовою. В базі картуша - чорні серп і молот. У першій частині - золотий пам'ятник "Прометей", символ революційної слави міста. В другій частині - золотий ківш як символ розвитку металургійної і зв'язаний з нею коксохімічної промисловості; золота реторта - символ розвитку хімічної промисловості; дві золоті гірлянди ізоляторів - символ енергетичних вузлів: теплоелектроцентралі і гідроелектростанції. Автори - колектив під керівництвом А.Кримцова.

dniprodzehzhyns'k_a Сучасний герб затверджений 25 грудня 1998р. рішенням 51-5/ХХІІІ сесії Дніпродзержинської міської ради. Щит розтятий малиновим і золотим; у першому полі три перехрещені золоті списи з золотими значками (прапорцями), у другому - малинове стилізоване зображення пам'ятника "Прометей". Щит обрамований декоративним картушем та увінчаний срібною міською короною з трьома вежками.

Малиновий колір повторює колір прапора Кодацької паланки, до якої за часів існування козацтва входили села Романково, Кам'янське, Тритузне.

Золото - ознака багатства, щедрості, добробуту та верховенства.

Три перехрещені золоті списи з золотими значками (прапорцями) - нагадують про заснування запорізькими козаками біля 300 років тому на березі Дніпра поселень Романково, Кам'янське, Тритузне, історичним спадкоємцем яких є сучасне місто Дніпродзержинськ.

Пам'ятник "Прометей", відкритий у 1922р. в м.Кам'янському (з 1936р. - м.Дніпродзержинськ) слугує тут алегорією багатовікової боротьби мешканців міста за свободу і незалежність, символізує промислове зростання м.Дніпродзержинська - потужного індустріального центру.

Вогонь "Прометею" - це символ гарячого металу, чорної металургії, завдяки розвитку якої зросло та набуло в 1917р. статут міського поселення село Кам'янське.

"Прометей" - символ сили, могутності, енергії, підкореної людиною, а також прагнення до процвітання міста, джерелом якого є технічний прогрес, світоч знань, висхідний поступ людської цивілізації.

dniprodzerzhyns'k_g

 

 

Хоругва затверджена 25 грудня 1998р. рішенням 51-5/ХХІІІ сесії Дніпродзержинської міської ради і являє собою прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 1:1 (100х100 см.), поділене на 2 частини: ліву - малинового кольору, праву - жовтого.

dniprodzerzhyns'k_g_solemn

 

 

Урочиста хоругва являє собою прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 1:1 (100х100 см.), поділене на 2 частини: ліву - малинового кольору, праву - жовтого - з зображенням герба м.Дніпродзержинська.

Використані матеріали сайту heraldry.com.ua