UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Питання & Відповіді Реєстрація винаходу і корисної моделі за національною процед...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Реєстрація винаходу і корисної моделі за національною процедурою

 
    

.

RussianEnglish
   

 


Послуги / тарифи


Заповніть заявку на винахід або корисну модель


Інші послуги ПАТЕНТБЮРО


Контакти

 

Процес реєстрації винаходу (корисної моделі) можна розділити на декілька рівнозначних етапів:

 1. Патентне дослідження (перевірка на новизну, винахідницький рівень та промислову придатність; пошук серед зареєстрованих і заявлених на реєстрацію, винаходів (корисних моделей) аналогів і тотожних технічних розробок)

  Якщо у результаті патентного дослідження виявиться, що винахід (корисна модель) не відповідає переліченим критеріям, такому винаходу у реєстрації буде відмовлено.

  Кваліфіковане патентне дослідження (патентний пошук) і експертизу може виконати фахівець Патентбюро (патентний повірений України)

  Якщо, за власним розсудом, заявник вважає свою технічну розробку такою, що є нова і патентоздатна, він, під свою відповідальність, може обмежитися повідомленням про можливий прототип винаходу (корисної моделі), або доручити ПАТЕНТБЮРО лише пошук вірогідного (можливого) прототипу.

 2. Оформлення (складання) заявки на реєстрацію винаходу (корисної моделі)

  На цьому етапі заявник виконує опис винаходу (корисної моделі), ілюстративні матеріали (креслення, схеми тощо) та офомляє заявку. Ці роботи заявнику може виконати фахівець Патентбюро:

  Послуга Патентбюро включає: пошук ймовірного прототипу (визначення ймовірного рівня техніки); складання (розробка, виконання) описових та ілюстративних матеріалів за усним або довільним письмовим поясненням автора; складання (оформлення) заявочних матеріалів (без обмеження кількості варіантів технічного рішення у патенті) і подання заявки на патент; діловодство за заявкою щодо одержання патенту).

  Тариф Патентбюро - 9700 грн. (необмежена кількість варіантів технічного рішеення в патенті)

 3. Подання заявки в патентне відомство

  На цьому етапі заявник, за вказаними йому реквізитами, самостійно (за поясненням фахівця Патентбюро) сплачує збір за подання заявки – від 40 грн. (якщо заявник - він же автор), або від 800 грн. (якщо заявник - не автор).

 4. Запит на проведення експертизи по суті

  Цей етап має відношення лише до заявки на винахід

  На цьому етапі заявник самостійно оплачує збір за проведення експертизи по суті , відповідно – від 150 грн., або від 3000 грн.

  Сплату зборів заявник може доручити Патентбюро.

 5. Діловодство у процесі реєстрації винаходу (корисної моделі) (листування з експертом, внесення змін, доповнень)

 6. Реєстрація винаходу (корисної моделі) і видача патенту

  На цьому етапі заявник, за вказаними йому реквізитами, самостійно сплачує збір збір за публікацію, відповідно – від 10 грн., або від 200 грн. і мито за видачу патенту – 17 грн.

  Сплату зборів і мита заявник може доручити Патентбюро

Необхідні документи: *

 • Дані про заявника. У разі, якщо заявником є юридична особа - повна назва і адреса компанії, відповідно до реєстраційних документів. Якщо заявником є фізична особа - прізвище ім'я по батькові і адреса реєстрації (з індексом).
 • Дані про автора(ів) - прізвище ім'я по батькові і адреса реєстрації (з індексом).
 • Якщо заявником є юридична особа - банківські реквізити компанії, П.І.Б. і назва посади керівника.
 • Короткий опис винаходу (корисної моделі), достатній для того, щоб експерт зрозумів суть технічної розробки. За необхідністю, надати креслення малюнки, схеми.

Також, можна скористатися послугою прискореної процедури отримання патенту, тариф на яку визначається індивідуально.

Дивіться також: