UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Укрпатент опинився під загрозою знищення?
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Укрпатент опинився під загрозою знищення?

Колектив ДП Український інститут промислової власності (Украптент) просить керівництво країни втрутитися в ситуацію, що склалася на підприємстві. Про це повідомляє liga.net.

Трудовий колектив Укрпатенту звернувся з відкритим листом до президента України, голови Верховної Ради і прем'єр-міністра і готовий почати безстроковий страйк в рамках чинного законодавства.

Як повідомляється в листі колективу, підписаному головою профспілкового комітету Укрпатенту Оленою Левічева, основна причина передстрайковий ситуації в тому, що державна система правової охорони інтелектуальної власності опинилася під загрозою знищення.

"Вже майже вісім місяців українська система правової охорони інтелектуальної власності перебуває в стані колапсу, спричиненого, як вважає трудовий колектив Укрпатенту, незаконними діями з боку Держслужби інтелектуальної власності", - йдеться в листі.

"Керівник Держслужби інтелектуальної власності Миколи Паладій, всупереч державним інтересам України, активно здійснює заходи щодо створення наддержавного органу СНД (зі штаб-квартирою в Москві) в області реєстрації" євразійських "торгових марок і приєднання до Євразійської патентної конвенції. Це зробить неможливим подальше існування Укрпатенту , призведе до відтоку з України в Російську Федерацію грошових коштів, одержуваних за проведення експертиз і видачу патентів і свідоцтв на об'єкти інтелектуальної власності, і знищить перспективу отримання Укрпатентом статусу Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи ", - пояснює Левічева.

У листі повідомляється, що на підприємстві вже незаконно звільнили директора Укрпатенту Аллу Жарінова і всіх її заступників, а також ряд фахівців, які намагалися висловлювати своє обурення з приводу планомірного знищення Укрпатенту. Реакцією майже семисот фахівців Укрпатенту стала позачергова конференція трудового колективу, яку працівникам вдалося провести біля стін підприємства 11 січня цього року. Колектив одноголосно висловила недовіру керівникові Держслужби інтелектуальної власності Паладію та його заступникам, тимчасово виконуючому обов'язки директора Укрпатенту Юрію Петрову, а також висунув вимоги про скасування наказів про незаконні звільнення працівників Укрпатенту.

У листі також повідомляється, що в серпні 2011 року Паладій вже робив спроби реструктуризувати держпідприємство Український інститут промислової власності. Але в ситуацію на прохання працівників втрутився прем'єр Микола Азаров, який доручив міністрові освіти і науки Дмитру Табачнику задовольнити вимоги трудового колективу. На півроку спроби по знищенню підприємства були припинені, однак зараз тиск на Укрпатент та його колектив з боку держслужби відновлено. "Трудовий колектив Укрпатенту готовий почати безстроковий страйк в рамках чинного законодавства", - сказано в листі.

Кабмін рятує «Укрпатент»?

Кабінет Міністрів України розглянув звернення трудового колективу державного підприємства «Укрпатент» і доручив Міністерству освіти і науки, молоді та спорту застосувати всі необхідні заходи для урегулювання трудового конфлікту в «Укрпатенті», — повідомив заступник директора Департаменту інформації та комунікацій із громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України Євген Кравець. Про це, з посиланням на "Обозреватель", повідомив журнал "Інтелектуальна власність".  

«Варто зазначити, що Кабмін уже отримував звернення з даного питання. Раніше працівники «Укрпатенту» у відкритому листі повідомляли про готовність колективу до страйку через те, що керівництво Державної служби інтелектуальної власності порушило трудове законодавство щодо директора «Укрпатенту» Жарінової А.Г. та деяких її заступників, а також через інші дії керівництва цієї Служби, які, на думку колективу, можуть нашкодити й навіть розвалити вітчизняну систему охорони інтелектуальної власності», — прокоментував Євген Кравець.

«В середині січня Кабмін дав доручення міністру освіти і науки, молоді та спорту Табачнику, міністру юстиції Лавриновичу та голові Національного агентства з питань державної служби Толкованову розглянути звернення колективу ДП «Український інститут промислової власності» («Укрпатент») і, проаналізувавши ситуацію, застосувати заходи стосовно недопущення порушень трудового законодавства, а в разі підтвердження фактів порушень — терміново забезпечити їхнє усунення», — повідомив Кравець.

«Кабмін схвилювала заява працівників «Укрпатенту» щодо недовіри голові Державної служби інтелектуальної власності Паладію М.В. та його заступникам. Страйк колективу може призвести не лише до складних наслідків економічного характеру, але й до політичних наслідків міжнародного рівня. Адже у разі страйку буде припинений прийом заявок на правову охорону об’єктів інтелектуальної власності. Для заявників це обернеться втратою пріоритетів, а значить, і захисту їхніх законних прав на об’єкти інтелектуальної власності, більше того — суттєвою економічною втратою. Для держави — це повторення ситуації 2000 року, коли через те, що рівень захисту інтелектуальної власності в Україні був визнаний дуже низьким, нашу країну, по суті, звинуватили в піратстві, а США застосували до нас серйозні економічні санкції. Тоді такі санкції особливо відчули металургійна та легка промисловості. Враховуючи зазначені обставини, та задля попередження негативного розвитку подій, Кабмін доручив Міністерству освіти і науки, молоді та спорту застосувати всі необхідні заходи, щоб урегулювати згаданий трудовий конфлікт», — сказав Євген Кравець.

«В середині січня трудовий колектив «Укрпатенту» звернувся з відкритим листом до Президента України, голови Верховної Ради та прем’єр-міністра, у якому повідомив, що готовий розпочати безстроковий страйк. Основна його причина — намагання знищити Державну систему правової охорони інтелектуальної власності та незаконні дії з боку керівника Держслужби інтелектуальної власності Миколи Паладія, котрий активно здійснює заходи зі створення наддержавного органу СНД (зі штаб-квартирою в Москві) в галузі реєстрації «євразійських» торговельних марок та приєднання до Євразійської патентної конвенції.

Побоювання трудового колективу «Укрпатенту» не є безпідставними. «Голова Уряду України наприкінці минулого року справді направив Голові Уряду Російської Федерації В. Путіну листа з проханням розглянути можливість включення до порядку денного їхньої наступної зустрічі питання щодо створення Міждержавної регіональної організації з охорони торговельних марок (знаків для товарів та послуг), яка видаватиме єдине для євразійського регіону свідоцтво на торговельні марки (знаки для товарів та послуг)», — підтвердив заступник директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України Євген Кравець.

Джерело: news.liga.net, 18.01.2012

Висловити думку в Форумі

Дивіться:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності