UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Ігри з інтелектуальною власністю по-українськи
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Ігри з інтелектуальною власністю по-українськи

Ділки з міністерськими ксивами та рейдерськими замашками, не спромігшись «захопити» Державний департамент інтелектуальної власності, намагаються розтягнути його по шматках... На черзі – Укрпатент...  Про таке пише УНІАН.

Нещодавно видання повідомляло про те, як держдепартамент став об’єктом посягань з боку деяких народних депутатів, які хотіли витіснити його з державної системи правової охорони інтелектуальної власності й замінити на іншу структуру з подібними функціями, очолювану «потрібними» людьми. Тоді завдяки захисту нардепів, науковців, відомих митців справа отримала резонанс, тож витіснити Держдепартамент із суспільного життя та зі структури Міносвіти не вдалося.

До сфери управління Держдепартаменту входить кілька державних підприємств, серед яких «Український інститут промислової власності» (або, як ще кажуть, Укрпатент). Він приймає заявки на видачу охоронних документів (патентів та свідоцтв) на об’єкти промислової власності, а саме: винаходи, знаки для товарів і послуг, торговельні марки, корисні моделі, промислові зразки; проводить експертизу заявок на ці об’єкти, – а також забезпечує здійснення їх державної реєстрації. Крім того, підприємство проводить кваліфікаційну експертизу міжнародних заявок, поданих в Україну згідно з міжнародними договорами (див. статут Укрпатенту, який розміщено на його офіційному сайті).

Укрпатент, на думку опитаних нами (так пише автор публікації Леся Дідківська, - Редю) фахівців, має досвід проведення експертизи заявок на об’єкти промислової власності та кадровий склад, за допомогою якого власне формувалася патентна система в Україні. Наприклад, експертизу того, наскільки винахід новий, наскільки придатний до практичного застосування, наскільки високий його винахідницький рівень, повинен робити фахівець, який має дві освіти – базову та в сфері інтелектуальної власності, знає щонайменше дві іноземні мови, уміє проводити аналіз за аналогами, уже зареєстрованими в усьому світі.

А ще Укрпатент забезпечив робочими місцями близько семисот працівників та має власні приміщення в центральному районі столиці. Тож прискіплива увага ділків до такої самодостатньої організації не випадкова.

Так ось одного зимового ранку (якщо бути точним, 15 грудня 2009 року) Міністерство освіти і науки видало наказ «Про вдосконалення управління у сфері інтелектуальної власності», яким внесло зміни до статуту Укрпатенту, фактично вивівши його із системи управління Держдепартаменту інтелектуальної власності... Далі...

Дивіться в публікації "Ігри з інтелектуальною власністю по-українськи – 2", видання "УНІАН"

Джерело: УНІАН, 16 січня 2010

Висловити думку у Форумі

Публікації на тему:

Дивіться також:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності