UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Російський телеканал привласнив золоту колекцію радянських фільмів...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Російський телеканал привласнив золоту колекцію радянських фільмів

Петербурзький "П'ятий канал", що входить у російський «Національный медіахолдинг» (НМГ) придбав ексклюзивні права на показ золотої колекції "Ленфільма", повідомляє КоммерсантЪ. У пакет, який оцінюється приблизно в $20 млн., входить сотня картин, знятих радянською кіностудією «Ленфільм» за часи СРСР, зокрема серіал про Шерлока Холмса і доктора Ватсона.

Учасники ринку називають бібліотеку саими "робочим каталогом після мосфільмовського" і прогнозують, що попит на неї зростатиме разом із збільшенням числа супутникових та кабельних каналів у країні.

Права на золоту колекцію "Ленфільма" телерадіокомпанія "Петербург—П’ятий канал" одержить з 1 січня 2009 року строком на п'ять років, повідомила вчора прес-служба компанії. "П'ятірка" придбала ексклюзивні телевізійні права — на трансляцію фільмів на ефірних, кабельних і супутникових каналах на території колишнього СРСР, уточнила заступник гендиректора компанії "Твін" Ніка Шішко. "Твін" цього року купила права на всю бібліотеку "Ленфільма" — більше 700 картин. "Ми також надали "П'ятому каналу" право перепродажу іншим учасникам телевізійного ринку тієї частини бібліотеки, яку вони одержали", - говорить вона. На "П'ятому каналі" відзначили, що правами зможе користуватися і канал "РЕН ТВ", який входить в НМГ.

Як повідомляється, пакет включає більше ста картин, знятих на "Ленфільмі" в 1950-1980-х роках. Число стрічок перевищує сотню, якщо рахувати серії як окремі картини, уточнила пані Шішко. До бібліотеки увійшли фільми про Шерлока Холмса і доктора Ватсона, картини "Трое в лодке, не считая собаки", "Приключения принца Флоризеля", "Свадьба в Малиновке", "Собака на сене", "Соломенная шляпка", "Полосатый рейс", "Блондинка за углом", "Влюблен по собственному желанию", "Зимняя вишня", "Собачье сердце", "Старик Хоттабыч", "Республика ШКИД".

Попередній власник — компанія "Домашній екран", правонаступник володіючого правами на картини "Ленфільму" холдинга "Медіа-міст", оцінювала комерційний потенціал пакету в $3 млн. в рік, повідомляє kommersant.ru, з посиланням на, близьке до операції, джерело. Начальник відділу продажів "Домашнього екрану" Ольґа Міронова говорить, що компанії належали права на 1000 годин, знятих на "Ленфільмі". Холдинг "Медиа-мост" в 1998 році купив у Кіностудії імені Горького та "Ленфільму" права на показ знятих до 1992 року картин. За договорами, укладеними на десять років з правом продовження ще на десять років, студії одержували щорічно від "Медіа-моста" приблизно по $2 млн. Суму операції з "П'ятим каналом" не називають ні в "Твіні", ні в телекомпанії. Гендиректор кінокомпанії "Профіт" Ігорь Товстунов вважає, що вартість п'ятирічного контракту складе $25-30 млн. Експерт, обізнаних про параметри контракту, стверджує, що йдеться об $15-17 млн.

Після того, як в листопаді 2007 року указом президента Путіна ТРК "Петербург" був наданий федеральний статус.

"П'ятий канал" віщає більш ніж в 90 містах Росії. За прогнозами, його рекламні збори цього року повинні досягти $25-30 млн.

Засновники холдингу об'єднали свої медійні активи з метою підвищення конкурентоспроможності і ефективнішого управління телеканалами.

15 лютого 2008 року – ВАТ «АБ «РОСІЯ», ВАТ «Северсталь», ВАТ «Сургутнефтегаз» і Страхова Група «Согаз» об'єднали свої телевізійні активи в рамках нового медіахолдінга «Національна Медіагруппа», після того, як в листопаді 2007 року указом президента Путіна ТРК "Петербург" був наданий федеральний статус. Як мовиться, метою операції є підвищення конкурентоспроможності і ефективнішого управління телеканалами.

На першому етапі в холдингу закумульовано 68% акцій телевізійного каналу РЕН ТБ і 72% акцій ТРК «Петербург – П'ятий канал». Частки засновників розподілилися таким чином: ВАТ «Сургутнефтегаз» - 19,49%, ВАТ «Северсталь» - 19,49%, Страхова Група «Согаз» - 6,06%, ВАТ «АБ «РОСІЯ» - 54,96%.

За неофіційними даними, найбільший акціонер НМГ — банк "Росія" (54,96%, співвласник і голова ради директорів банку — Юрій Ковальчук). НМГ контролює два федеральні телеканали: 68% акцій РЕН ТБ і 72,4% акцій ТРК "Петербург—Пятий канал". Також холдинг недавно придбав контрольний пакет акцій найбільшого російського оператора кабельного ТБ і інтернету — ВАТ "Національні телекомунікації" (НТК).

"П'ятий канал" віщає більш ніж в 90 містах Росії. За прогнозами, його рекламні збори цього року повинні досягти $25-30 млн. У планах холдингу подальше розширення присутності в медійном полі, зокрема холдингом планується придбання контрольного пакету акцій газети «Звістки».

Знята на "Ленфільмі" радянська кінокласика дотепер має попит на телебаченні. Так, серіал про Шерлока Холмса і доктора Ватсона російські телеканали показують по кілька разів на рік. За даними компанії TNS Gallup Media, в 2007 році він у повному об'ємі вийшов в ефір двічі — на каналах "Росія" і "ДТВ-Viasat", а за п'ять місяців цього року тричі — на НТВ, ТБ-3 і "Звезда". За даними джерела, інформованого про умови операції, за один показ картини з проданої "Ленфільмом" бібліотеки федеральні канали цього року платять до $120 тис.

Покупка прав у "Ленфільма" — один з перших кроків нового гендиректора "П'ятого каналу" Владіміра Троєпольсково, який до приходу на канал у квітні сім років відповідав за програмування "Росії". Експерти тоді відзначали, що програмне наповнення і ефірна сітка "П'ятого каналу" потребують термінової модернізації. "Купивши таку бібліотеку, "П'ятірка" одержала ефірну валюту, що дозволяє, зокрема, вибудовувати відносини з іншими каналами, зацікавленими в цих картинах", - говорить Ігорь Товстунов. Ольґа Міронова називає золоту колекцію "Ленфільма" самим "робочим російським каталогом після мосфільмовського". "З урахуванням того що нішових супутникових і кабельних каналів в країні все більше, цінність такого пакету також зростатиме", - говорить вона.

Повідомляється, що задля реалізації суспільних цілей і виробки рекомендацій по збереженню балансу між суспільними та комерційними інтересами у процесі діяльності, створено «Общественный Совет», головою якого обрана Заступник Голови Комітету у справах молоді Держдуми РФ, Олімпійська чемпіонка Аліна Кабаєва.

NB

Закони, що приймаються Російською Держдумою, юридичної сили на території України не мають. Всі правовідносини у нашій країні регламентуються виключно законами України. Отже, будь-які односторонні дії РФ щодо дерибану, досі не розділеної між країнами бувшого СРСР, радянської спадщини, якою, зокрема, є і фільми радясньких кіностудій, в Україні не можуть мати жодних правочин.

Джерело: kommersant.ru і mediaguide.ru 

17 червня 2008

Висловити думку у Форумі

Дивіться: