UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії Росія навіщось вирішила святкувати хрещення іноземної держави...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Росія навіщось вирішила святкувати хрещення іноземної держави – Київської Русі

Депутати Держдуми РФ проголосували за встановлення нової пам'ятної дати - Дня Хрещення Русі. Доповнення в діючий федеральний закон «Про дні військової слави і пам'ятні дати Росії» був прийнятий сьогодні Держдумою в другому читанні.

Московський патріарх Кірілл, він же - Ґундяєв Фото з ua-today.com

Нове свято буде відмічатися щорічно 28 липня.

Історія

Вважається цілком встановленим фактом, що князі Аскольд і Дір з «болярами» та деякою кількістю народу прийняли хрещення в Києві від єпископа, посланого Константинопольським Патріархом Фотієм на початку або середині 860-х, незабаром після походу русичів на Константинополь в 860 році. У кінці IX століття Руська (Не плутати з Російською, - Ред.) єпархія вже числиться в списках константинопольських єпископій спочатку на 61-у, потім на 60-му місці. Ці події іноді іменують першим (Фотієвим, або Аскольдовим) хрещенням Русі.

Хрещення князя Володимира і киян

Згідно «Повісті временних літ», в 6496 році «від створення світу» (тобто приблизно в 988 році н.е.) Київський князь Володимир Святославич ухвалив рішення хреститися від Константінопольської Церкви. Після чого, за царювання Імператорів Василя II і Костянтина VIII Порфірородних, прислане Константінопольським Патріархом Миколоєм II Хрісовергом духівництво хрестило київських людей у водах Дніпра і (або) Почайни.

Від редакції:

Росіянин Гундяєв, відомий як Московський патріарх Кірілл, окрім іншого, прославився тим, що благословив російський підводний човен «Дмитрий Донской», з якого здійнюються випробування балістичної ракети «Булава». Кірілл тоді так пояснив свою присутність біля зброї масового знищення рабів Божих: «На духовные подвиги способны люди, только духовно сильные, именно поэтому сегодня Русская церковь придает такое большое значение взаимодействию с вооруженными сил».

Відомо, що Кірілл збирається відвідати Дніпропетровський південмаш, де у нього буде можливість благословити, ракетний комплекс Р-36М, за Натовською класифікацією – «Сатана», який вироблявся в СРСР на Південмаші.

Джерело: ua-today.com, 09.06.2010

Козачок Петько: Від народа, що вважає своїм Богом двічі несудимого недоука, із його цитатою "Всє дароґі вєдут в Маскву", безпардонний московський поп вимагає не так вже й багато... Головне вже давно забрано. 

Джерело: Украина сегодня, 19 травня 2010

Висловити думку в Форумі

Дивіться: 

Дивіться також:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності