UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії Україну забудують пам'ятниками Катерині
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Україну забудують пам'ятниками Катерині

«Чому б тоді не звести поруч з пам’ятником Катерині ІІ, пам’ятник Сталіну та Гітлеру, як знавіснілим катам та гнобителям українського народу?», – з такою пропозицією заступник голови Народного Руху України, депутат Верховної Ради V скликання Лесь Танюк звернувся до ініціаторів встановлення у центрі Одеси на місці пам’ятника морякам броненосця «Потьомкіна» монумента Катерині II.

Така пропозиція пролунала після того, як сьогодні о пів на першу годину ночі в центрі Одеси понад півсотні невідомих молодиків організовано напали на півтора десятка козаків Чорноморського козацького товариства, що несли варту біля пам’ятника „Потьомкінцям-нащадки”.

 

Пам'ятник Потьомкінцям
«Можна зрозуміти людей, які інакше оцінюють пам’ятник «потьомкінцям», ніж оцінювала його радянська влада, але він зроблений мистецьки, має певний сенс романтичної зав’язки. Ми зупинили дії фірм, які хотіли розбирати пам’ятник», - сказав Лесь Танюк.

Лесь Танюк переконаний: «Жоден російський цар не заслуговує на те, щоб йому споруджували або залишали пам’ятники в незалежній Україні. Ставити пам’ятник Катерині – це все одно що ставити пам’ятник російському самодержавію, російській «самодержавній морді», повідомляє прес-служба Народного Руху.

На відміну від потьомківців, абсолютна більшість яких була українцями, що повстали проти російського царату, Катерина II проводила політику, спрямовану на остаточну ліквідацію автономії України. Про «заслуги» Катерини II перед українським народом свідчать деякі наступні факти: у 1764 було скасовано гетьманство, у 1765 розформовано козацькі полки на Слобожанщині, у 1775 остаточно ліквідовано Запорізьку Січ, у 1782 у Гетьманщині ліквідовано полкову та сотенну адміністрацію і запроваджено поділ на З намісництва, у 1783 розформовані козацькі полки на Лівобережжі і юридично запроваджено кріпосне право. Диктатор Сталін «мордував» Україну репресіями, голокостами та голодоморами, здійснив глобальний наступ на українську інтелігенцію, вправно впровадив курс на колективізацію і ліквідацію куркульства як класу.

Проросійські сили забудують Україну пам'ятниками Катерині

Сьогодні о пів на першу годину ночі понад півсотні невідомих молодиків організовано напали на півтора десятк козаків Чорноморського козацького товариства, що несли варту біля пам’ятника „Потьомкінцям-нащадки” в центрі Одеси, зав’язали бійку і погромили намет, де протягом тижня вівся збір підписів одеситів проти демонтажу пам’ятника військовим морякам і встановлення на його місці монумента російській імператриці Катерині II (одеські депутати ще називають його пам’ятником Засновникам міста).

„Враховуючи підлітковий вік деяких нічних нападників, - сказав майор Збройних Сил України у відставці Іван Герасименко, - ми як досвідчені офіцери і козацькі тренери з фізичної підготовки не застосовували проти них бойових прийомів, що могли завдати серйозної шкоди здоров’ю. Але одного з бандитів, що кидався на козаків з кулаками, тренер з бойового гопака Микола Матвієнко таки скрутив і утримував десять хвилин на асфальті, доки козаки та решта нападників вимушено чекали прибуття нарядів міліції Приморського РВВС Одеси. Врешті-решт, його передали з рук в руки двом офіцерам міліції”.

Що характерно, зауважує І.Герасименко, автомашини з силовиками прибули якраз перед моментом сутички, однак правоохоронці не поспішали зупиняти бійку, нав’язану козакам, повідомляє УНІАН.

За словами авторитетного козацького отамана Сергія Гуцалюка, випускника істфаку Одеського держуніверситету, „напад на невеличку козацьку варту відбувся практично синхронно з прибуттям до пам’ятника нарядів міліції та глухим блокуванням ротою внутрішніх військ України усіх входів-виходів на площу, де досі стоїть п’єдестал пам’ятника Потьомкінцям”.

Робилось усе, вважає С.Гуцалюк, „щоб не допустити підтримки козаків-вартових з боку інших членів козацьких товариств, викликаних по тривозі до пам’ятника. У подальшому міліція спільно з нападниками відтісняла козаків від монумента, куди пробивався 60-тонний підйомний кран та інша техніка для демонтажу скульптури. Ці протиправні дії ми, звісно, оскаржуватимемо у суді, продовжуємо також чекати відповідей на свої звернення від прокурорських органів, керівництва Одеської облдержадміністрації та Секретаріату Президента з приводу встановлення монумента Катерині II на місці пам’ятника Потьомкінцям”.

Станом на 9 ранку понеділка більшу частину пам’ятника демонтовано.

Заступник начальника УМВС України в області Дмитро Фучеджі, що координував дії правоохоронців, вважає силові дії міліції та внутрішніх військ проти Українського козацтва „законними”, оскільки правоохоронці лише забезпечували виконання рішення депутатської більшості Одеської міськради, що „передбачає переміщення пам’ятника Потьомкінцям на іншу вулицю”. А представник місцевої фірми „Реставратор”, близької до депутата міськради Руслана Тарпана (фракція „Народна опозиція”), який відмовився представитися, пред’явив журналістам копію Дозволу голови Державної служби з питань національної культурної спадщини Мінкультури і туризму Миколи Кучерука на це переміщення, яке почав уночі здійснювати „Реставратор”.

Активісти козацьких організацій Одещини, а також парторганізацій ПРП, НРУ УРП „Собор”, УНП, громадянського руху „Народна самооборона” та інших зупинили 20 червня поточного року спроби будівельної фірми, близької до депутата-мільйонера Одеської міськради Р.Тарпана, звести 2-метрову металоогорожу й почати демонтаж пам`ятника «Потьомкінцям – нащадки» у центрі міста. І найближчим часом будуть всіма силами протистояти намірам встановити на цьому місці монумент російській імператриці Катерині II, чого добивається проімперськи настроєна група депутатів міськради, передусім представники фракції Партії регіонів і „Народна опозиція”.

«Спроби втілення в життя цих намірів здатні зруйнувати міжнаціональну згоду в місті, - говориться у спільному зверненні козацьких товариств і політпартій до керівництва держави і місцевих органів влади, - образити національні почуття українців, які становлять три чверті населення Одеси, представники інших народів, раніше гноблених царизмом. Кому збираються звести пам`ятник? Лютому ворогові української нації, що дотла зруйнував українську державність, влаштував для євреїв межі осідлості, нещадно знищував кримських татар і калмиків».

Нагадаємо, пам’ятник Катерині Другій хочуть встановити також в Сімферополі.

Джерело: http://obozrevatel.com/, 25 червня 2007

NB

Особа світового масштабу, видатний генерал Наполенон був у Москві. Проте чому досі росіяни не встановили у своїй столиці йому пам'ятник?..

Катерина II в Україні:

  • зліквідувала монастирі Української Церкви - 25.02.1764р.
  • скасувала в Гетьманщину - 12.12.1764р.
  • знищила Запорізьку Січ - 15-16.06.1775р.
  • ввела кріпацтво (форма рабства) - 21.04.1786р.
 

Висловити думку у Форумі

Споріднені публікації:

Дивіться також:

Дивіться більше: