UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Суд визнав незаконною відмову в реєстрації горілчаної марки "Володя...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Суд визнав незаконною відмову в реєстрації горілчаної марки "Володя и медведи"

У грудні 2009 р. підмосковне ТОВ "Роялті" подало до Роспатенту заяву на реєстрацію товарного знаку "Володя и медведи" по 32-му (пиво, безалкогольні напої) і 33-му (алкогольні напої) класах МКТП. Однак Роспатент через майже рік у реєстрації відмовив, пославшись на те, що «реєстрація заявленого позначення як товарного знака завдає шкоди іміджу та інтересам держави, а також суперечить суспільним інтересам». Про це повідомляє російське видання "Ведомости"

У відповідь компанія 23 грудня 2010 звернулася із запереченням в Палату з патентних спорів (Федеральное государственное учреждение "Палата по патентным спорам Федеральной службы по интеллектуальной собственности, патентам и товарным знакам").

"Фантазійне словесне обігравання одного з найпопулярніших у Росії імен" Володя" і персонажів російських казок - ведмедів (ср " Маша и медведи", "Три мадведя") не може завдавати якоїсь шкоди інтересам суспільства і держави», - аргументували представники "Роялті". А ім'я Володя, на їхню думку, не містить жодних вказівок на конкретну особу, будучи "загальним".

Але і Палата з патентних спорів компанію не підтримала. У 2000-2008 рр.. президентом Росії був Владімір Путін, який зараз займає посади прем'єр-міністра і голови партії "Единая Россия", а з 2008 р. президент - Дмітрій Мєдвєдєв, таким чином, споживач може сприйняти дане словосполучення як обігрування імені та прізвищ перших осіб держави та політичної партії "Единая Россия", символом якої є ведмідь, говориться в рішенні палати. А використання похідних від імені та прізвища «осіб, які уособлюють країну» та інтерпретація «символу політичної партії» на алкогольній продукції "розцінюється як зневажливе ставлення до влади", зазначено в документі. Ґрунтуючись на висновку колегії Палати з патентних спорів, Роспатент 11 березня 2011 відмовив "Роялті" у задоволенні скарги. Компанія звернулася до суду.

П'ятого вересня Арбітражний суд Москви визнав незаконним березневе рішення Роспатенту, сказано в резолютивній частині рішення суду (є на сайті, мотивувальна частина ще не опублікована). У Роспатенті в середу, четвер і п'ятницю коментарі надати не змогли через відсутність на місці прес-секретаря.

Можливі подальші дії компанії будуть залежати від повного тексту рішення суду, говорить партнер юридичної фірми Art de Lex Андрій Агешін. Як показує судова практика, суд може не тільки скасувати рішення Роспатенту, але й зобов'язати Роспатент розглянути заяву чи заперечення компанії повторно, з урахуванням висновків суду, або іншим способом усунути порушення прав компанії і навіть зобов'язати зареєструвати товарний знак, говорить юрист.

Джерело: vedomosti.ru, 12.09.2011

Висловити думку в Форумі

Публікація на тему: Роспатент отказался регистрировать товарный знак «Володя и медведи», - alcoonline.ru, 15.03.2011

Дивіться:

Дивіться також:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності