UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Задля своєї малопомітної горілчаної марки росіяни хочуть заборонити...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Задля своєї малопомітної горілчаної марки росіяни хочуть заборонити відоме французьке шампанське

Президія Вищого арбітражного суду (ВАС) відмінила рішення судів трьох інстанцій у справі виробника шампанського CLR проти Роспатенту і повернула його на новий розгляд до Арбітражного суду Москви.

У Росії в рік продається декілька десятків тисяч пляшок шампанського Cristal за середньою роздрібною ціною 20 000 крб. за пляшку і покупці ніколи не переплутають його з недорогою горілкою, що не займає скільки-небудь помітного положення на ринку, вважає директор ЦІФРРА Вадім Дробіз.

Конфлікт Федеральне казенне підприємство (ФКП) «Союзплодоїмпорт» і CLR за участю Роспатенту розпочався в 2008 р., коли ФКП, що розпоряджається знаком Kristal, зареєстрованим в 1974 р. по класу «алкогольні напої» у категорії «водка», подало до Роспатенту заперечення проти надання правової охорони знаку Cristal, зареєстрованому по класу «алкогольні напої» в категорії «шампанське і вина» компанією CLR. Палата з патентних спорів РФ визнала надання правової охорони марці Cristal у Росії недійсним, після цього ФКП запропонувало CLR виплачувати роялті за використання марки Cristal на російському ринку. Але московський арбітраж повернув правову охорону Cristal на тій підставі, що «Союзплодоимпорт» пропустив п'ятирічний термін подачі заперечення на реєстрацію знаку. Суди трьох інстанцій згодилися із доводами CLR про те, що цей термін слід відлічувати з моменту публікації в бюлетені Всесвітньої організації інтелектуальної власності «відомостей щодо заявки про надання територіального розширення» на Росію (тобто у випадку з Cristal) з 1995 р.

У січні 2011 р. на сайті ВАС з'явилося визначення колегії суддів про передачу справи в президію суду. На думку колегії, термін давності слідує відлічувати з моменту «реєстрації надання правової охорони товарному знаку», тобто з 10 квітня 2008 р. Керуючись цим доводом, президія ВАС відправила справу на перегляд.

«Ми задоволені рішенням президії, воно дозволить розглянути питання про схожість двох знаків — нашого Kristal і Cristal — по суті», — говорить представник ФКП Неллі Пуґачьова.

Рішення ВАС виключно важливе для російського бізнесу: з одного боку, воно дасть позитивний ефект, оскільки вперше в національному законодавстві з'явиться тлумачення Мадридської угоди в частині терміну для подачі заперечення проти надання правової охорони міжнародним знакам, говорить представник СLR, партнер компанії Gowlings Юліанна Табастаєва. Але з іншої — неможливість протягом довгого часу одержати в Росії правову охорону для міжнародного товарного знаку може погіршити репутацію країни в очах інвесторів, продовжує патентний повірений компанії «Евромаркпат» Маріна Ґріньова, що також представляла інтереси французького виробника.

Горілку Kristal за ліцензійною угодою з ФКП розливає московський завод «Кристал».

Джерело: old.vedomosti.ru, 10.03.2011

Козачок Петько: Нічого дивного, - росіяни, як можуть, укріплюють свій "русскій мір"

Висловити думку у Форумі

Публікація на тему: Роспатент віддає перевагу міцним напоям

Дивіться також:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності