UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Колесников розповів про мільярдні втрати через оплату "роялті"...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Колесников розповів про мільярдні втрати через оплату "роялті"

Через схему відходу від податків, яка передбачає виплату невиправдано завищені роялті зарубіжним компаніям - власникам брендів, втрати держави склали 8 млрд. гривень.

Про це, як повідомляє "Економічна правда", заявив віце-прем'єр Борис Колесников в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня".

За його словами, подібна схема практикується представництвами західних компаній.

"Ноу-хау представництв цих компаній полягає в тому, що були завезені, припустимо, кросівки ціною в один долар. А митна ціна - п'ять доларів. Але обкладається тільки один долар, оскільки чотири долари - це роялті компанії, яка виробляє цей продукт", - розповів Колесников.

За його інформацією, подібна схема спричинила значні втрати з боку держави.

"З того, що нам вдалося з'ясувати, це мінімум 8 млрд. гривень за 2008-2009 роки. Я не хочу кидати всі камені в город західних компаній, тому що без вітчизняних дистриб'юторів вони б не обійшлися. І найпевніше ця схема вигадана нашими співвітчизниками. Адже ніде в світі такого ноу-хау немає", - упевнений Колесников.

За словами віце-прем'єра, новий податковий кодекс дозволить уникнути такої схеми ухиляння від податків.

"Новий Податковий кодекс українським резидентам дасть можливість отримувати будь-яке роялті, тому що вони або будуть сплачувати прибутковий податок за свої товарні знаки (якщо це фізичні особи), або сплачувати податок на прибуток (якщо це особи юридичні). А західні компанії на виплату роялті зможуть витратити 5% від прибутку", - заявив Колесников.

Віце-прем'єр також розповів про схему ухиляння від оподаткування, що практикується у фармацевтичній галузі.

"З ліками відбувається історія зовсім інша, на відміну від ренти на роялті: завищується ціна ліків відразу, щоб весь прибуток залишився на офшорах-постачальниках, а в Україні ПДВ на ввезення немає. Коли у нас скасовували ПДВ, хотіли як краще, а вийшло як завжди. Ось і виходить, що прибутку у фарммереж формально немає, оскільки продають вони товар як би дешевше, ніж завозять", - розповів Колесников.

За його інформацією, готуються зміни до законодавства, які дозволять зламати і цю схему ухилення від податків.

"Куди можуть виводити прибуток імпортери ліків? Тільки в офшорні зони, оскільки в тих країнах, де працюють основні виробники ліків, податок на прибуток вищий. Тому тут буде диференційований підхід. Як перехідна модель: припустимо, на всі офшори ПДВ треба буде платити", - зазначив віце-прем'єр.

"У нас є декілька варіантів регулювання, про які я поки не хотів би говорити. У результаті і ліки стануть більш дешевими, і держава буде з податками", - додав він.

Джерело: epravda.com.ua, 27.08.2010

Висловити думку у Форумі

Дивіться:

Дивіться також:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності