UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Російський банк зареєстрував слово "новорічний" як товарний знак...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Російський банк зареєстрував слово "новорічний" як товарний знак

Напередодні Нового року деякі крупні банки одержали повідомлення про те, що використовувати в назвах своїх продуктів і послуг слова "новогодний", "рождественский" і "отпускной" (укр. новорічний, різдв’яний і відпускний) можна тільки за наявності ліцензійного договору з російським банком "Восточный экспресс" (укр. Східний експрес). Він зареєстрував ці слова як товарні знаки і планує брати з банків, що їх у Росії використовують, 300 тис. руб. щорічно. Про це пише газета "КоммерсанnЪ".

"Восточный экспресс" вже розіслав декільком банкам повідомлення, в якому стверджує, що використання даних слів відносно банківських і страхових послуг можливе тільки при укладенні відповідного договору з банком "Восточный экспресс".

Банки, які одержали листи, стверджують, що відмовлятися від використання даних слів не збираються. Слова "новорічний" і "різдвяний", на думку представників Собінбанка, пропонуючого клієнтам внесок "Різдвяний подарунок", - загальновживані. У банку "Санкт-Петербург", що вже п'ять років пропонує сезонний внесок "Новорічний Петербург", відреагували також.

У Роспатенті стверджують, що, хоча це дійсно загальновживані слова, в даному випадку "Восточный экспресс" все зробив правильно. Слова "різдвяний", "новорічний" і "відпускний" за значенням не пов'язані з банківсько-фінансовою сферою, а тому їх можна реєструвати як товарний знак для продуктів і послуг саме цієї сфери.

Реєстрацію товарного знаку Роспатентом зараз можна оспорити в Палаті з патентних суперечок, яка керується не тільки Цивільним кодексом, але й здоровим глуздом.

У травні 2009 року Роспатент, нагадаємо, прославився ще однією спірною справою, зареєструвавши на вимогу компанії "суперфон" як торговельну марку смайлик ";-)". "Суперфон" також намагався зареєструвати в Роспатенті графічний символ ":-)", втім, безуспішно. Тепер "суперфон" стверджує, що жодна комерційна організація в Росії не зможе використовувати смайлик ";-)" у рекламних цілях.

Джерело: kommersant.ru, 16 грудня 2009

Висловити думку у Форумі

Дивіться: Російське патентне відомство видало спікеру Державної думи РФ патент на псевдоочищувач води

Дивіться також:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності