UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії Лукашенко запатентував слово "білоруський"
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Лукашенко запатентував слово "білоруський"

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заборонив використання слів "білоруський" і "національний" у назвах недержавних організацій та ЗМІ. Про це, як повідомляє агентство Reuters, заявив міністр юстиції республіки Віктор Голованов

Тепер в країні, де ряд незалежних видань використовує слово "білоруський" у своїх назвах, зокрема "Білоруська газета", "Білоруський ринок", "Білоруська ділова газета", право на використання цих слів надаватиметься особисто президентом. У випадку, якщо зверху не схвалять використання вказаних слів, організаціям протягом трьох місяців слід пройти перереєстрацію.

"Діяльність організацій та ЗМІ, що не пройшли перереєстрацію, є незаконною і забороняється", - вказується в указі президента. Нова вимога не розповсюджується на політичні партії, громадські організації, профспілки і банки.

За словами Голованова, указ президента "направлений на те, щоб слова, що підтверджують суверенітет нашої країни, давалися лише тим особам, які це заслужили".

Міністр також повідомив, що його відомство розробляє проект указу президента про заборону нацистської символіки.

"В указі, який готується, передбачається заборонити демонстрацію, виготовлення та розповсюдження нацистської символіки", — сказав Голованов, додавши, що за такі діяння передбачається ввести адміністративну відповідальність. При цьому керівник Мінюсту уточнив, що заборона на нацистську символіку не торкатиметься музеїв, виставок і колекціонерів.

Джерело Lenta.ru, 1 червня 2005

Висловити думку у Форумі

Споріднена публікація: Белорусские газеты получат странные названия