UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Російському заводу заборонили використовувати "березові брун...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Російському заводу заборонили використовувати "березові бруньки"

Ростовському лікерогорілчаному заводу "Ламос" наказано не використовувати етикетки водки "Ламос на березовых почках", оскільки їх дизайн схожий до ступеня змішення з товарним знаком горілки "На березових бруньках" "Союз-Віктану", повідомив представник Управління Федеральної антимонопольної служби Росії (УФАС) Дмітрій Чуднов російському виданню „Ведомости”.

Ростовська компанія почала розливати "Ламос на березовых почках" в 2006 р., після чого "Союз-Віктан", що випускає горілку на "Березових бруньках", потребував від ростовчан припинити випуск "Ламоса", заявивши, що дизайн етикетки схожий з їх дизайном. "Ламос" погодився поправити дизайн, змінивши деталі зображення сережок і березових листків, але українського виробника ці новини не влаштували і влітку 2007 р. "Союз-Віктан" звернувся в ростовське УФАС, розповів гендиректор юридичного центру "Ладонин и партнеры", представляючий інтереси "Союз-Віктану", Алєксєй Ладонін. "Ламос на березовых почках" дешевший за горілку "На березових бруньках" (125 руб. і 132 руб. відповідно) і ростовський виробник "одержує конкурентні переваги", пояснив рішення УФАС Чуднов. У загальному об'ємі виробництва заводу "Ламос" водка "Ламос на березовых почках" займає 20%.

Схожість обох етикеток встановили Російський державний інститут інтелектуальної власності і Роспатент, розповів Чуднов. За його словами, "Ламосу" доведеться припинити використання теперішнього дизайну етикетки водки "Ламос на березовых почках" і виплатити штраф у розмірі більше 100 000 руб. за порушення закону про конкуренцію.

"Якщо причини рішення ФАС об'єктивні, то ми змінимо дизайн", — повідомив комерційний директор "Ламоса" Міхаіл Планідін і відзначив, що в серпні 2007 р. компанія одержала висновок експертів "Югпатента", які не угледіли порушення авторських прав "Союз-Віктана" на етикетку. За словами представника "Мейерс, Яковле и партнеры" Олєґа Йолкіна, компанія може оскаржити рішення УФАС в апеляційній інстанції на протязі 10 днів.

"Союз-Віктан" відстоює права на марку і дизайн "Бруньки" не вперше. В 2006-2007 рр. компанія пред'являла претензії з приводу схожості з торговельною маркою "На березових бруньках" заводу "Промышленная группа "Ладога", ульяновскому заводу "Кристалл", московському "Корн і Ко", Валуйскому лікерогорілчаному заводу, краснодарському заводу "Кристалл" і українським імпортерам "Клабводка" та "Благов". Всі претензії були задоволені або самими виробниками, або через УФАС і правоохоронні органи, розповів Ладонін. У листопаді 2006 р. "Союз-Віктан" уклав мирову угоду з "Nemiroff холдинг", який прибрав з етикеток своєї продукції слова "на бруньках", а "Союз-Віктан" відмовився використовувати в етикетці горілки SV слова "медова з перцем", оскільки горілку "Медова з перцем" випускав "Nemiroff холдинг".

Джерело: vedomosti.ru, 17 грудня 2007

Висловити думку у Форумі

Читайте також: