UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Навколо геральдики Україну нищать купюрами?
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Україну нищать купюрами?

Серед тотального, а з 1991 року просто-таки дикунського нищення на території України всього, що починається на “у” (українське), спостережено ще й такий напрямок морального ураження українців, як форма і дух графічного виконання паперових грошових знаків України. А це представлення держави, її ідеологія в графіці, стверджує Володимир Максимюк із м. Рівне в публікації Слово Просвіти.

   

Творцями гривні було спотворено зображення Ярослава Мудрого задля того, щоб довести спадковість Москви по відношенню до Київської Русі? 
На погляд автора, зі знаків 2000 року випуску - невдале зображення гетьмана України Богдана Хмельницького на 5-гривневій купюрі. Це зображення не справляє враження людини, що здатна запалити, переконати й повести за собою. Частини обличчя, головний убір, одяг не становлять цілісності образу, а все окремо, само по собі. Маємо хіба образ пригніченої й безпомічної людини; можливо, він таким і був після 1654 року, але ніяк не в 1648 році. Проте цей зразок купюри замінений зразком 2004 року, який можна сприймати як умовно задовільний. На 1-гривневій купюрі зразка 2004 року зображення Великого князя Київського Володимира. Віднята частина голови вище надбрів’я. Звисаюче непривабливе і несиметрично розподілене волосся дисонує з розумним поглядом, повними вусами і бородою, могутньою молодечою шиєю. Підтиснута, все ж обвисла товста нижня губа, разом із верхньою, у скорботній складці надають образу знаку навіть юродивого. Сильний образ Хрестителя Руси похитнутий. Окрема увага 10-гривневій купюрі. На знакові зразка 2000 року приємною кольоровою гамою — зображення гетьмана України Івана Мазепи. Це імпозантність, за якою
Публікація на тему:
 • День Свободи на тлі російського триколора
 • Факти та міфи про походження назв Русь, Україна і Росія
 • аристократичність, освіченість, розум, сила і твердість духу, іронічність, мужня краса, інакше — повна шляхетність образу, відповідна діянням чи не гетьмана. Таке зображення гетьмана України не могло дати спокою сучасним “тоже украинцам”. І вони пішли “вперед”. На зміну цьому знакові, з переважанням темно-фіолетової барви, в 2004 р. випущений уже новий 10-гривневий знак, виконаний у (под червонец, штоли) брудно-червоній гамі, значно непривабливіший, ніж знак 2000 року. Ось зображення гетьмана Івана Мазепи. Портрет чумазого простолюда з беззмістовним поглядом. Коли, за свідченням істориків-мистецтвознавців, достовірні портретні зображення Б. Хмельницького й І. Мазепи до нашого часу не дійшли, то хто кому дав право в зображеннях на представницьких документах держави — її грошових знаках — принижувати двох державних діячів України. Пропоную припинити випуск в обіг 10-гривневої купюри зразка 2004 року, натомість далі випускати в обіг 10-гривневу купюру зразка 2000 року. Доопрацювати зображення князя Володимира Великого на 1-гривневій купюрі випуску 2004 року.

  Володимир Максимюк, м. Рівне

  Джерело: Слово Просвіти, 05 травня 2007

  Висловити думку у Форумі

  Публікації на тему:

  Інші публікації рубрики "Псевдогеральдика"