UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії Винахід суворого режиму
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Винахід суворого режиму

Кубанському "Кулібіну" вліпили у суді термін за інноваційну розробку, яка демонструвалася на виставці в Парижі

  . . .

  Дмітрій Лопатін

  Новизна сонячної батареї кубанського інноватора в тому, що замість кремнію використовується перовськіт, досить рідкісний елемент. І вона ефективно працює навіть в умовах заходу, хмарної погоди і туману (Фото з rg.ru)

  Одинадцять років колонії суворого режиму і штраф до мільйона рублів світить краснодарському 26-річному вченому Дмітрію Лопатіну. У процесі розробки гнучких сонячних батарей він замовив поштою розчинник, який, як пізніше з'ясувалося, є ще й психотропною речовиною.

  Як повідомляє "Российская газета", з посиланням на відділ реалізації інноваційної політики мінекономіки Краснодарського краю, Лопатін був єдиним, хто представляв Росію на міжнародному саміті науки та технологічного підприємництва Hello Tomorrow. При цьому, ноу-хау кубанського винахідника увійшло до списку ста кращих проектів, зібраних з усього світу. Але багатьом інвесторам, які виявили величезний інтерес до кубанських сонячних батарей (серед них і концерн "Шелл"), було невтямки, що на форум інноваторів Дмітрію довелося летіти буквально із залу суду. Прикубанський райсуд Краснодара засудив Лопатіна до трьох років умовно за "вчинення замаху на незаконне придбання без мети збуту психотропних речовин у великому розмірі". Факт контрабанди психотропних речовин у суді довести не вдалося. Держзвинувачення вимагало для кубанського "кулібіна" 11 років позбавлення волі.

  Як повідомляється, буквально днями крайова прокуратура порахувала вирок "занадто м'яким" і оскаржила його в апеляційному порядку.

  - Ми не згодні зі зняттям із Лопатіна звинувачень по контрабанді та призначенням йому умовного покарання", каже старший помічник прокурора Краснодарського краю по взаємодії зі ЗМІ Антон Лопатін. - На нашу думку його діяння підпадають під ст. 229.1 КК РФ (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх прекурсорів або аналогів). Безумовно, ми брали до уваги, що підсудний – молодий учений, чиї винаходи викликають інтерес серед інвесторів.

  Випускник аспірантури кафедри радіофізики та нанотехнологій Кубанського держуніверситету Дмітрій Лопатін вже є автором трьох патентів, півфіналістом і співавтором Зворикінської премії (програма російського Федерального агентства у справах молоді), переможцем російських конкурсів "Энергетика будущего" і Russia Power. А три роки тому він став лауреатом премії "Энергия Молодости 2012" фонду "Глобальная энергия", який вважається російським аналогом Нобелівської премії.

  Довідка "І": Премія "Глобальная энергия" заснована в Роcійській Федерації Росії за підтримки провідних російських енергетичних компаній ВАТ "Газпром", ВАТ "Сургутнефтегаз" і ВАТ "ФСК ЕЭС". Відповідно до Положення про Премію, нагороди Лауреатам вручає Президент Росії.

  Робота над проектом, який користувався популярністю на французькій виставці, йшла протягом трьох років. Новизна енергоємних пристроїв кубанського інноватора у тому, що замість кремнію використовується перовськіт, доволі рідкісний металоорганічного елемент. А тривимірна поверхня дозволяє сонячній батареї ефективно працювати навіть в умовх заходу, хмарної погоди і туману. Крім того розроблена технологія друкування таких штуковин на принтері. І головне - собівартість продукту в п'ять разів нижче зарубіжних аналогів.

  - На жаль, не знайомий із розробками Лопатіна, - говорить головний конструктор по напрямку сонячних батарей публічного акціонерного товариства "Сатурн" Владімір Бітков, – але можу припустити, що мова йде про наземне використання сонячних батарей. Ми ж ведемо розробки для космічної індустрії. Так, зараз розробляються проекти з метою зробити сонячні батареї максимально дешевими. Однак в більшості випадків у таких конструкцій допоки низький коефіцієнт корисної дії.

  Як вважає Дмітрій Лопатін, інноваторам живеться у рідній країні незатишно. "У Європі теж багато речей заборонені, але там за прості замовлення не будуть на винахідника надягати наручники", – нарікає науковець. Всі справу через злощасного літра розчинника гамма-бутіролактон, що його краснодарець замовив поштою із Китаю. Не знав він, що ця речовина за недавніми російськими законами зарахована до психотропних. "Одна із речовин у складі сонячних елементів (йодид свинцю) розчиняється тільки в трьох розчинниках, у тому числі і в гамма-бутіролактоні, – уточнює Лопатін. - Ми готували "сонячне чорнило" для принтера на основі інших речовин, однак вони нас не влаштовували по в'язкості і температурному режиму".

  - У таку ситуацію може потрапити будь-який росіянин, – говорить адвокат Ніколай Остроух. - Замовив за кордоном, наприклад, рідину для зняття лаку для нігтів, а до її складу входить заборонена аналогічна психотропна речовина. І формально може вийти, що ви перемістили в Росію психотропну речовину, а це вже з позиції обвинувачення – контрабанда. І суд може не звернути уваги на відсутність наміру.

  Лопатін довів свою невинність і на детекторі брехні. Але результати не були враховані на стадії попереднього розслідування. Хоча треба віддати належне суду, який виправдав молодого вченого по епізоду звинувачення, пов'язаного із контрабандою.

  Чи буде впроваджувати свою розробку кубанський винахідник на території Росії, поки сказати складно. А ось права на цей винахід він зареєстрував на території РФ. Коли вже верстався номер – поовідомляє "РГ" – у ЗМІ пройшло повідомлення ще про один винахід Лопатіна. Він розробив прототип бездротового зарядного пристрою, який може відстежувати у просторі батарею мобільного телефону і направляти на нього спеціальний промінь. Технологія дозволить людині менше замислюватися про рівень заряду акумулятора – система буде автоматично шукати і заряджати батареї. Такі дивовижні пристрої можна встановлювати, наприклад, у залах очікування вокзалів і аеропортів.

  Джерело: rg.ru, 15.07.2015 

  Дивіться:

  Дивіться також:

  ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності