UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Росіяни хочуть монополізувати слово "Севастополь" – для виробництва...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Росіяни хочуть монополізувати слово "Севастополь" – для виробництва вина

Ділова Росія хоче зробити географічну назву Севастополя торговельною маркою для місцевих виробників вина. Про таке повідомляє Інформагентство "е-Крым".

Як повідомляється, на засіданні круглого столу виноробів і депутатів у Севастополі керівництво загальноросійської громадської організації "Деловая Россия" закликало зацікавлені сторони взяти участь у підготовці відповідного законопроекту. За словами співголови організації Павла Швеця, назва "Севастополь" стане торговельною маркою як для російських споживачів, так і для іноземців. "Це те, що робить вино впізнаваним. Ці правила потрібні для того, щоб зробити вино більш-менш однорідної якості і стилю", - зазначив він.

П. Швець розповів, що виробники регіону, які використовують бренд географічної назви, вирощують виноград в одному місці і виробляють вино за схожими правилами.

Довідка "і":

Згідно Закону України про охорону прав на знаки для товарів і послуг, не реєструються як знаки позначення, які є описовими при використанні щодо зазначених у заявці товарів і послуг або у зв'язку з ними, зокрема – вказують на місце виготовлення чи збуту товарів або надання послуг (місце походження).

Відповідно до ст. 1 Закону України “Про охорону прав на зазначення походження товарів”, географічне місце – це будь-який географічний об'єкт із офіційно визначеними межами, зокрема: країна, регіон як частина країни, населений пункт, місцевість тощо.

За українським законодавством, кваліфіковані зазначеннями походження товарів (у тому числі спиртів та алкогольних напоїв) охороняються відповідно до Закону України "Про охорону прав на зазначення походження товарів". Кількість власників одного і того ж зазначення Закон не обмежує. При цьому, слід зауважити, охорона прав виробника на зазначення місця походження товару виникає у результаті самого факту виробництва, тобто – і без реєстрації місця зазначення походження товару.

Назву місця походження товару і зазначення походження товарів” об’єктом охорони визнають Паризька конвенція і Мадридська угода (які чинні для правочинів майже у всіх країнах світу, у тому числі в Україні та Росії).

Визначення терміну “назва місця походження” наведене у статті 2 (1) з Лісабонської угоди про охорону назви місця походження товарів та їх міжнародної реєстрації (1958 р.), де зазначено: “назва місця походження означає - географічну назву країни, регіону чи місцевості, що використовується для зазначення продукту, що звідти походить, якість і властивості якого визначаються виключно чи в значній мірі географічним середовищем, включаючи природні та людські фактори”.

Відповідно до Лісабонської угоди визначення терміну “назва місця походження товару” передбачає наявність трьох обов’язкових умов:

  • назва товару має бути географічною назвою країни, регіону чи місцевості;

  • назва місця походження використовується для зазначення товару, що походить з цієї країни, регіону або місцевості;

  • наявність якісного зв‘язку між властивостями товару та географічним місцем його походження.

Показово, що, наприклад, великий виробник кримського вина - торговий дім "Масандра", має намір розливати свою продукцію за межами анексованого Криму.

Про це, як пише видання Новости Украины, розповів генеральний директор корпорації Укрвинпром Володимир Кучеренко.

"Будемо завозити виноматеріал і розливати його на материковій частині. Підприємство працює в Криму в надзвичайно складних умовах ", - підкреслив він. Експерт зазначив, що "Масандра" - не перший кримський виробник, який бажає частину виробничого процесу перенести з півострова. Так, на материковій частині України вже розливається вино під торговою маркою "Коктебель". Влітку на материк переїхали вина під торговою маркою "Бахчисарай", їх тепер розливають на потужностях Одесавинпрому.

Також, за словами Кучеренка, восени частково переніс виробництво в Херсонську область лідер ринку компанія - "Інкерман". Точні терміни зміни місця виробництва експерт не вказав. Перенести його на материк для Масандри буде непросто. Потужності зараз можуть надати "Таврія" і Одесавинпром. "Для Масандри це буде дорогий проект. Адже їх продукція - це спеціальні десертні вина, виробництво яких вимагає дорогого устаткування ", - підкреслив директор асоціації" Виноградарі та винороби України "Сергій Михайлечко.

Починаючи з березня російські окупанти націоналізували в Криму 131 компанію, в тому числі виноробні заводи "Магарач" і "Масандра", завод шампанських вин "Новий Світ" та багато інших.

Нагадаємо, 16 березня 2014 на території Криму і міста Севастополя пройшов так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали дане голосування і вважають, що Крим Росія анексувала.

За матеріалами е-Крым і Украина сегодня

27.10.2014

Дивіться:

Дивіться також:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності