UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії Кримський пам'ятник Ельтігенского десанту як символ бездарності,...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Кримський пам'ятник Ельтігенского десанту як символ бездарності, корупції і шахрайства

Кримська міліція почала досудове розслідування з приводу законності дій посадовців мерії Керчі, що санкціонували встановлення скандального пам'ятника Ельтігенского десанту, зовнішній вигляд якого обурив багатьох жителів автономії.

Пам'ятник Ельтігенського десанту

Пам'ятник Ельтігенського десанту. Фото з nr2.ru.

Розгляд ініціювали журналісти.

Як повідомляє сайт "Новий регіон", з посиланням на "Публичные деньги", заява редактора цього видання Сергія Мокрушіна щодо неправомірних дій посадових осіб Керченської міськради при встановленні пам'ятника Ельтігенского десанту внесена до єдиного реєстру досудових розслідувань. Про це йдеться в повідомленні, направленому заявникові кримським главком МВС.

Така процедура передбачена новим КПК, який набрав чинності 20 листопада 2012 року. Після внесення інформації до реєстру правоохоронні органи негайно приступають до розслідування даної справи.

Раніше начальнику Відділу державної служби по боротьбі з економічною злочинністю Керченського МВ ГУ МВС Андрію Орлу було доручено провести перевірку за заявою Мокрушіна.

Ще один лист було направлено на ім'я міністра культури Криму Альони Плакіди, яка обіцяла відреагувати на порушення закону у разі надходження відповідної заяви. Проте відповіді від Мінкультури немає досі. Разом з тим, як повідомив раніше перший заступник міністра Володимир Єриняк, перевірка буде проведена.

Пам'ятник Ельтігенского десанту урочисто відкрили на керченській набережній 2 листопада. 5-метрова 18-тонна бетонна скульптура, пофарбована "під бронзу" проходить за документами як мала архітектурна форма. Як вказано у відповіді в.о. віце-мера Керчі Д. Гернера, кошторисна вартість монумента склала 999 700 гривень, що всього на 300 гривень менше суми, яка зобов'язує провести тендер. Крім того, назвавши пам'ятник малою архітектурною формою, в Керченській міськраді обійшли норму закону, згідно з якою ескіз пам'ятника повинен відбиратися за результатами конкурсу Міністерства культури Криму.

Як повідомляв "Новий Регіон", пам'ятник ще до його відкриття викликав хвилю критики населення і бурхливе обговорення в соціальних мережах та ЗМІ. У відповідь на це мер Керчі Олег Осадчий у прямому ефірі місцевого телебачення назвав усіх, кому не подобається антихудожність пам'ятник, "гівнюки", "дебітами" і "фашистами". Пізніше з'ясувалося, що ескіз пам'ятника був вкрадений чиновниками міськради у керченського скульптора Віктора Будіна і без його дозволу переданий сімферопольців Костянтину Феодоріді, який і є майстром, що виготовив скульптуру.

Джерело: nr2.ru, 05.12.2012

Висловити думку у Форумі

Публікація на тему: Эскиз скандального памятника в Керчи был украден чиновниками у автора (ФОТО), - nr2.ru, 15.10.2012

Дивіться:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної