UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії У Росії можна купити недорогу "Хохлушку", а в Україні – зайти...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

У Росії можна купити недорогу "Хохлушку", а в Україні – зайти до "Хохла" на "Хохлеты"

Як повідомляє тижневик Weekly.UA, у російських магазинах з'явилася горілка з пробкою у вигляді голови Юлії Тимошенко.

Ідентифікувати українського екс-прем'єра можна за характерною зачіскою, кольором волосся і рисами обличчя.

Водка

У Росії продають горілку "Хохлушка". Фото з Weekly.UA

Продавці московських магазинів кажуть, що цей напій є не російським винаходом. Горілка виготовляється у Казахстані компанією "Акрос" і невеликими партіями експортується в Російську Федерацію.

Випуск продукту почався більше 2 років тому, тоді посольство України в Казахстані просило призупинити випуск горілки із головою високопоставленого українського чиновника.

Писав протести і посол України в Астані Микола Саливон. Але, незважаючи на обіцянки казахських офіційних осіб, продукт не лише не перестав випускатися, більш того - тепер фірма «Акрос» зареєструвала торговельну марку "Хохлушка" і в Російській Федерації. На сьогоднішній день в Москві вартість такого напою еквівалентна 40 гривням за півлітра. Це одна з найдешевших горілок у російській столиці.

Довідка "і":

Хохли - принизлива (зневажлива) назва українців, яка особливо часто навмисно вживана серед росіян та нерідко вживається іншими громадянами країн екс-СРСР, що не знають справжнього значення терміну, і замінюють ним слово "українці"

Взагалі то, на здоровий глузд, дивно, якось виглядає, коли один державний урядовець за кордоном, начебто, пише якісь протести, тоді як інші видають в Україні свідоцтва про державну реєстрацію на торговельні марки із схожими назвами, тобто, фактично дозволяють виробляти подібну продукцію. Хоча, як видно із повідомлення про "протести посла", урядовця турбував не факт приниження українського етносу, а виключно "випуск горілки із головою високопоставленого українського чиновника".

Зображення знаку за Свідоцтвом України №91429 від 12.05.2008 р.

Підтвердженням такого є, наприклад, факт надання патентним відомством Українии у 2006 році, якомусь Резепову Ренату Адгямовичу із Харкова, правової охорони торговельну марку "Хохлофф", яка, до того ж, включає карикатурне зображення чоловічої голови - з вусами і характерним довгим чумом-оселедцем. Знаку "Хохлофф" (слово утворене в традиційній формі написання російського призвіща на іноземний манер, з натяком на відомий бренд "Smirnoff") правова охорона надана для широкого спектру алкогольних напоїв, - в тому числі і горілки.

Зображення знаку за Свідоцтвом України №91429 від 12.05.2008 р.

Як видно із ще однієї реєстрації в Україні знаку для товарів і послуг, випивши російсько-казахську "хохлушку" або "хохлофф" харків'янина Резепова Рената Адгямовича, можна закусити "хохлетами", виключне право власності на виготовлення яких надане громадянину Мазіну Олегу Леонідовичу із Кривого рогу. Державна охорона позначенню "Хохлеты" надана для цілого ряду продуктових товарів, зокрема і котлет.

Тож, навряд чи можна звинувачувати росіян у політкоректності, коли позначення, які, у тій або іншій мірі, натякають на принизливу назву українців, заявляють самі громадяни України, а українське державне патентне відомство із легкістю їх реєструє.

Зображення знаку за Свідоцтвом України №134831 від 10.02.2011 р.

Так, наприклад, за здійсненою зовсім недавно - у 2011 році - реєстрацією, приватному підприємцю із Одеси була надана державна правова охорона на позначення "Хохол". Знак "Хохол" одержав охорону для наступного: "Послуги щодо забезпечування харчами та напоями; послуги барів; їдальні; кав'ярні; кафе; кафетерії; ресторани; ресторани самообслуговування; наймання (прокат) стільців, столів, скатерок, скляного посуду; послуги щодо готування страв та напоїв і доставляння їх додому; шинки чи буфети (заклади швидкого і повсякчасного обслуговування).

Формально, якщо знехтувати пов'язіними негативними аспектами, не може бути заперечень щодо знаку, в основу якого покладене російське слово "хохлушка", коли такий знак використовується у сфері птахівництва.

Вочевидь таким знаком (коли б це не натякало на принизливу назву українок) можна було б вважати позначення, якому українським патентним відомством надана правова охорона для ЗАТ "Лисичанська птахофабрика" із селища Малорязанцеве, що на Луганщині:

Зображення знаку за Свідоцтвом України №92539 від 25.11.2008 р.

Численні факти надання охорони на позначення, що прямо вказують, або натякають, на принизливу (зневажливу) назву українців, є переконливим правочином, що засвідчує можливість реєстрації інших подібних знаків, - наприклад "Кацап"? А ще ми чули про "козлів"...

Які часи, такі і знаки..., - у державі, що більше опікується чиновниками.

PS

Наведені факти здійснених реєстрацій вказуєть на те, що ідеї використання презирливої (зневажливої) назви українців, як і в Росії та Казаїхстані, "популярні" у східних та південних областях України, - переважно серед тех, хто говорить малоросійським наріччям російської мови (самі носії цієї мови вважають її російською) і, так званим, суржиком.

Нотував Довкола

22.02.2012

Висловити думку в Форумі

Публікація на тему: Хохол - котьол

Дивіться також:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності