UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Суд у Москві візьметься за відео з дня народження Януковича
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Суд у Москві візьметься за відео з дня народження Януковича

Арбітражний суд Москви у понеділок проведе основні слухання за позовом медіахолдинга ТОВ "Ньюс медіа-Рус" до корпорації Google і приналежного їй відеосервісу YouTube про стягнення 1 мільйона рублів.

Позов засновником порталу lifenews.ru і низки друкованих ЗМІ заявлений із приводу незаконної, на думку позивача, демонстрації на YouTube відеоролика, знятого кореспондентом lifenews.ru під час святкування дня народження президента України Віктора Януковича, повідомляє Українська правда, з посиланням на РІА "Новости".

Суддя Рамзія Хатипова на минулому засіданні відхилила клопотання відповідачів про припинення провадження у справі.

Юрист відповідачів заявив, що компанії Google і YouTube зареєстровані у США, представництв у Росії не мають, справа не підвідомча судам РФ. Юрист також зазначив, що в позові вказана адреса ТОВ "Гугл", яке входить у корпорацію Google, але представництвом не є.

Крім того, суд відхилив клопотання ТОВ "Ньюс медіа-Рус" про притягнення ТОВ "Гугл" як співвідповідачів.

Виконавчий директор ТОВ "Ньюс медіа-Рус" Ашот Габрелянов, коментуючи Російському агентству правової й судової інформації (РАПСІ) подачу позову, пояснив, що у ролика була величезна кількість переглядів, при цьому власники сервісу супроводили його комерційною рекламою.

За словами Габрелянова, позивач витратив чимало грошей, відправивши свого журналіста у відрядження, а YouTube, не витративши ні копійки, не соромиться заробляти на ролику, навіть не довівши до відома правовласника.

Співрозмовник агентства додав, що на даному відеосервісі раніше вже було розміщено декілька роликів, узятих із сайту компанії-позивача, і медіахолдинг "більше не буде терпіти таке хамство".

За словами Габрелянова, ТОВ "Ньюс медіа-Рус" буде й далі "спокійно й методично" подавати позови до порушників своїх прав. При цьому у своєму позові до YouTube і Google компанія не вимагає припинити демонстрацію ролика про Януковича, заявлена лише вимога про компенсацію в 1 мільйон рублів.

Як пояснив виконавчий директор позивача, він "не проти того, щоб ролик там висів", якщо він, як правовласник, отримуватиме за це гроші.

Стів Гроув, голова департаменту новин і політики YouTube, раніше неодноразово пояснював політику компанії щодо дотримання виключних прав. За його словами, YouTube використовує найкращу на сьогодні систему ідентифікації контенту - Content ID.

Правовласник може, знайшовши на YouTube свій незаконно завантажений контент, повідомити в компанію про це, і вона або негайно видалить ролик, або зареєструє його на законного правовласника, який зможе на сторінці зі своїм роликом демонструвати свою рекламу, пояснював Гроув.

ТОВ "Ньюс медіа-Рус" - медіахолдинг, у який входять портал lifenews.ru, газети "Твой день", "Жизнь за всю неделю" та журнал "Жара". Пошуковик Google з оборотом 23,7 мільярди доларів у 2009 році, придбав сервіс для розміщення відеороликів YouTube у 2006 році за 1,65 мільярди доларів.

Джерело: pravda.com.ua, 15.11.2010

Висловити думку у Форумі

Дивіться:

Дивіться також:

ВІДЕО:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності