UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Відбудеться найкрупніший продаж української марки
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Відбудеться найкрупніший продаж української марки

Новим власником української горілчаної компанії стане польський холдинг Stock Spirits. Компанія Stock Spirits підписала договір з Nemiroff, який припускає пріоритетне право на купівлю 75% української компанії. Пропозицію стосовно ціни лідер горілчаного ринку Польщі повинен надати протягом місяця. Впродовж цього періоду Nemiroff «заморожує» переговори з рештою потенційних покупців. Про це повідомляє «Дело», з посиланням на інформацію, одержану від Stock Spirits.

Разом з тим, поляки відзначили: ключовим фактом підписання угоди стане ціна. «Ми не маємо наміру переплачувати», — відзначила прес-служба алкогольного холдингу. Офіційно прес-служба холдингу Nemiroff відмовилася прокоментувати факт домовленостей. Голова правління компанії Олександр Глусь не підтвердив, але і не спростував підписання угоди з потенційним покупцем.

Потенційному покупцю — Stock Spirits — доведеться викласти за Nemiroff близько $350 млн. Аналітики називають таку суму цілком виправданою. «Оцінка в $350 млн. досить реальна, враховуючи практично нульове боргове навантаження компанії», — пояснює віце-президент інвестиційно-банківського департаменту «Драгон Капітал» Михайло Гранчак. Нагадаємо, за підсумками 2009 року EBITDA компанії Nemiroff складала $41,2 млн.

Експерт відзначає, що власником компанії Stock Spirits є інвестиційний фонд Oaktree Capital, який також нібито мав відношення до боргових зобов'язань компанії «Бельведер», іншого крупного горілчаного гравця. «Для міжнародної компанії, яка спеціалізується на алкогольних ринках Центральної і Східної Європи, купівля Nemiroff буде логічною, адже таке придбання дасть можливість одержати значні ринкові частки на двох найбільших горілчаних ринках регіону — в Росії і в Україні», — вважає Михайло Гранчак.

Як продавали Nemiroff

Інформація про можливий продаж горілчаного холдингу Nemiroff з'явилася в лютому поточного року. Потенційного покупця для українського виробника шукав ING Bank, який розіслав пропозицію про продаж компанії потенційним інвесторам. У виході з бізнесу була зацікавлена частина акціонерів компанії, зокрема Яків Грибов, якому належить 40%, і Анатолій Кіпіша (володіє 30% компанії).

Першим зацікавився покупкою Nemiroff польський алкогольний холдинг Central European Distribution Corporation (CEDC, належать бренди Zubrowka, «Зелена марка», Bols, «Парламент»). Його називали найвірогіднішим покупцем потужностей Nemiroff, проте, мабуть, сторони не змогли домовитися про ціну. Повідомлялося, що спочатку CEDC готовий заплатити за горілчаний бізнес Nemiroff близько $370 млн.

Грошей не вистачило

На початку липня представники CEDC заявили, що офіційно виходять з переговорного процесу по купівлі Nemiroff. Глава компанії Уільм Кері заявив, що така операція перестала відповідати інтересам компанії. «Засоби, одержані від продажу, які передбачалося витратити на покупку Nemiroff, будуть направлені на максимізацію віддачі від вже зроблених інвестицій, збільшення дивідендів і зниження боргового навантаження», — мовиться в повідомленні CEDC. Аналітики, у свою чергу, відзначали, що CEDC могло просто не вистачити грошей на покупку української компанії.

Другий можливий покупець Nemiroff — російський холдинг «Русский стандарт», що належить відомому бізнесмену Рустаму Таріко. Прокоментувати нинішній стан переговорів про купівлю Nemiroff у прес-службі російського холдингу відмовилися.

Виявляв свою зацікавленість до активів Nemiroff і виробник алкоголю Pernod Ricard, а також компанія Brown-Forman.


ІСТОРІЯ КОМПАНІЇ NEMIROFF

1992 рік
В місті Неміров Вінницької області створюється спільне підприємство з виробництва лікерогорілчаних виробів. У числі іноземних інвесторів компанії з Великобританії, Німеччини та США
1994 рік
Неміровській лікерогорілчаний завод випускає першу продукцію
1997 рік
Зареєстрована торговельна марка Nemiroff
1998 рік
Начато производство водки Nemiroff Original, Nemiroff «Українська медова з перцем» и Nemiroff Premium
2003 рік
Розпочато виробництво Nemiroff «Житня з медом», Nemiroff Light і LEX vodka
2004 рік
Розпочато виробництво слабоалкогольних коктейлів ТМ «SPY» від Nemiroff
2005 рік
Розпочато виробництво Nemiroff «Українська березова особлива»
2006 рік
Розпочато виробництво Nemiroff «Міцна», Nemiroff Premium Lime і «Житня українська відбірна»
3 лютого 2010 року
В українській пресі з'явилася інформація про те, що двоє з трьох акціонерів Nemiroff - Яків Грибов і Анатолій Кіпіш – готові продати свою частку в компанії. Засновник компанії Степан Глусь має намір зберегти свою частку. Одним з вірогідних претендентів на покупку Nemiroff називають польський концерн Central European Distribution Corporation (CEDC)
17 лютого 2010 року
У боротьбу за частку в Nemiroff вступила Pernod Ricard і Brown-Forman. 80% акцій компанії оцінюється в більш ніж в $300 млн
13 травня 2010 року
Холдинг "Русский стандарт" за інформацією ЗМІ вийшов разом з CEDC у другий раунд переговорів по купівлі Nemiroff
8 липня 2010 року
У ЗМІ з'являється інформація про те, що CEDC відмовився від покупки Nemiroff
24 серпня 2010 року
Згідно повідомлення у пресі, польська компанія Stock Spirits - найбільший виробник горілки, в Польщі одержала ексклюзивне право на купівлю більше ніж 75% акцій Nemiroff за $330-370 млн.


ДЕ ПРОДАЄТСЯ ГОРІЛКА NEMIROFF, доля від загального об'єму продажів (у натуральному вираженні), %

Україна

53

Росія

38

Польща

2

Інші країни

2

Об'єми виробництва – 14,6 млн. дал на рік


НАЙКРУПНІШІ ГАРІЛЧАНІ БРЕНДИ СВІТУ ЗА ПІДСУМКАМИ ПРОДАЖІВ У 2009 РОЦІ

Місце
Бренд
Власник
Об'єм продажів, млн. кейсів*
1
Smirnoff
Diageo
24
2
«Зелена марка»
CEDC
11,25
3
«Хлібний Дар»
«Баядера»
10,2
4
Absolut
Pernod Ricard
10,03
5
«Хортиця»
«Хортиця»
9,25
6
Nemiroff
Nemiroff
9,10
7
Pyat Ozer
Alcohol Siberian Group
6,10
8
Czysta de Luxe
Stock Spirits Group
5,39
9
Absolwent
CEDC
3,70
10
Grey Goose
Bacardi
3,46


* один кейс рівняється 9 л

Дані Millionaires Club

Джерело: delo.ua, 26.08.2010

Висловити думку у Форумі

Дивіться:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності