UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Використання Linux прирівняли до піратства
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Використання Linux прирівняли до піратства

У «чорний список» копірастів потрапили уряди 10 країн, включаючи Мексику і Росію.

 Створюючи ПЗ із відкритим кодом, ти розносиш чуму комунізму
Одна з популярних листівок «копірастів»: « З привітом від твоїх друзів з Microsoft»
Міжнародний альянс по інтелектуальній власності IIPA стурбований тенденцією по переходу на програмне забезпечення з відкритим кодом, якого останнім часом схильні дотримуватися в урядах країн третього світу. IIPA вважає, що це шкодить конкуренції і завдає збитку компаніям, які заробляють на створенні і продажу ПЗ, захищеного копірайтом, повідомляє Новий регион, з посиланням на «Вебпланета».

Щорічно ряд організацій представляє Торговельному представнику США списки країн, які, на їх думку, недостатньо надають уваги питанням захисту інтелектуальної власності. В особливий список (Priority Watch List) цього року потрапили такі країни як Аргентина, Мексика, Індонезія, Китай і Росія. У цих країнах, як відзначають захисники копірайту, власті занадто, на думку IIPA, піклуються про безкоштовне ПЗ. У більшості з цих країн власті мають намір переводити державні структури на безкоштовне/відкрите ПЗ в обов'язковому порядку (Україна знаходиться у Watch List/Список для спостереження, - Ред.).

При цьому IIPA вибудовує вельми цікавий логічний ланцюжок, приводить «Вебпланета» репліку викладача права Единбурзького Університету Андреса Ґуадамуза: якщо прибрати всі проміжні ланки цього ланцюга, виходить, що зниження витрат і рівня піратства (що стане прямим наслідком переходу на open-source) не сприяє виникненню в людей пошани до інтелектуальної власності. Або ж, якщо бажаєте, перехід на відкрите ПЗ стимулює піратство. Прямим текстом IIPA цього, звичайно, не говорить, але якщо відкинути все словесне лушпиння, то виходить саме так.

«Приємно усвідомлювати позицію, яку займає IIPA. Тільки комерційна інтелектуальна власність гідна захисту, все інше так само погане, як і піратство», – робить висновок Ґуадамуз у техноблозі Technollama.

Дивно виглядає особлива увага IIPA до Росії, в уряді якої на ділі не поспішають переходити на ПЗ з відкритим кодом, вважаючи за краще декларативно розкланюватися з Linux і від імені президента мріяти про створення власної ОС.

Розмови про можливість для держорганів заощадити, замість масової легалізації софтверу від Microsoft, перейшовши на open-source, поновилися в російському політичному просторі якраз на днях. Наприклад голова Центру вільних технологій (ЦеСТ) Віктор Алксніс нагадав про концепцію єдиного дистрибутива системи Linux, який повинен одержати підтримку від держави. А глава Мінзвязку Ігор Щьоґолєв підтримав ідею створення асоціації розробників вільного ПЗ. На нараді в Мінськомсвязку академік РАН, директор Інституту системного програмування РАН Віктор Іванніков підтримав міністерську ідею, заявивши, що російську індустрію ПЗ можна побудувати, включивши російських розробників в рух open-source і створивши якусь експертну раду з «високим статусом». Представники Intel, IBM, Sun і Lenovo дали зрозуміти, що готові підтримати упровадження СПЗ.

Мода на open-source навіть при підтримці міністерства зв'язку може зіткнутися з рядом нових проблем. У Росії немає достатньої законодавчої бази для роботи з відкритими ліцензіями типа GPL – навпаки, в боротьбі за копірайт всі гайки закрутили у зворотний бік. Тим паче, що два останні президенти РФ під тиском Заходу вимушені підсилювати програму легалізації софтверу в країні.

Джерело: nr2.ru, 27 лютого 2010

Висловити думку у Форумі

Дивіться:

Дивіться також:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності