UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки В Росії оголошена експропріація сайтів і... епітетів
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

В Росії оголошена експропріація сайтів і... епітетів

В Росії оголосили «націоналізацію» кориснизх уряду сайтів і заборонили приватним особам та організаціям використовувати епітети накшталт «суспільний» та «загальнонаціональний». 

Як повідомляє видання "Новый регион", Генпрокуратура РФ вимагає від Мінкомзв’язку закріпити за державою домен gosuslugi.ru, на якому до кінця грудня планується розмістити інформацію про держпослуги в рамках проекту «Электронная Россия». Те, що домен знаходиться у власності приватної особи, прокуратуру не бентежить: міністерству рекомендовано вилучити корисний для держави домен, щоб «запобігти спричиненню майнової шкоди інтересам Росії», мовиться в повідомленні відомства.

Генпрокуратура перевірила хід заходів Мінкомзв’язку по створенню єдиного порталу державних і муніципальних послуг у рамках програми «Электронная Россия». Наглядове відомство з'ясувало, що домен www.gosuslugi.ru, який був вибраний для розміщення документів, належить приватній особі. ВАТ «Ростелеком», якому доручено освоїти 181 мільйон рублів на створення єдиного порталу, дотепер лише домовився з власником домена про намір передати об'єкт у власність суспільства. У результаті, на сайті з'явився флэш-ролик, що рекламує майбутній проект. Але Генпрокуратурі цього здалося недостатньо.

Як помітили контролери, «при вказаних обставинах подальший розвиток домену в рамках реалізації федеральної цільової програми «Электронная Россия (2002-2010 годы)» може призвести до порушення вимог ст. 34, 158 Бюджетного кодексу Російської Федерації про ефективне витрачання бюджетних коштів і спричиненню майнової шкоди інтересам держави». У результаті міністерству було рекомендований «вжити необхідні заходи по закріпленню за Російською Федерацією прав на доменне ім'я www.gosuslugi.ru», щоб уникнути «можливого спричинення майнової шкоди інтересам Росії».

Нетривіальна ініціатива Генпрокуратури вдало доповнила законопроект, внесений в Держдуму Мінюстом, в якому забороняється приватним особам і організаціям використовувати держсимволіку і епітети, накшталт «загальнонаціональний». «Неправомірне використання в найменуваннях юридичних осіб слів «державний», «суспільний», «загальнонаціональний», або абревіатур «МВД», «ФСБ», «МО» створюють помилкове враження в інших учасників цивільних відносин, що діяльність цих осіб санкціонована державою», – наголошується в записці пояснення до законотворчої ініціативи.

Джерело: nr2.ru, 23 жовтня 2009

Висловити думку у Форумі

Дивіться також: