UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Більше 70% товарів в аптеках не є ліками
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Більше 70% товарів в аптеках не є ліками

Більше 70% товарів, що продаються у російських аптеках, не належать до лікарських препаратів, повідомляє РИА Новости з посиланням на Федеральну антимонопольну службу Росії (ФАС).

"За нашими даними, в деяких аптечних мережах, частка товарів, які не є ліками, перевищує 70%", - заявив начальник управління ФАС по боротьбі з картелями Алєксандр Кінєв, слова якого наводяться в прес-релізі.

"Деякі виробники користуються тим, що у населення рівень довіри до товарів, які продаються в аптеках, вищий. Свій інтерес від цього мають і аптечні мережі", - відзначив він.

За його словами, ФАС продовжить займатися цим питанням.

У понеділок ЗАТ "Л`Ореаль" представило у ФАС документи, підтверджуючі, що компанія виключила із своїх договорів на поставку продукції під товарними знаками VICHY і LA ROCHE POSAY положення, що суперечать антимонопольному законодавству, і в даний час веде процес їх переукладення. Раніше експерти ФАС знайшли, що в цих договорах містилися умови про продаж товарів тільки в спеціалізованих приміщеннях аптек за участю консультанта, який володіє професійними знаннями в області дерматології.

"Відповідно до чинного законодавства аптечні установи в Росії призначені для продажу лікарських засобів", - зауважив Кінєв. За його словами, продукція L`Оreal, про яку йдеться, - це парфюмерно-косметичні товари і до лікарських засобів вона не відносяться.

"Ми порахували, що дані положення договорів могли призвести до обмеження конкуренції між господарюючими суб'єктами, необґрунтовано вводячи для охочих займатися реалізацією цих товарів умову наявності аптечної установи і відповідного кваліфікованого фахівця", - сказав Кінєв.

Він також нагадав, що аналогічні обставини не раз ставали предметом розгляду між радою з конкуренції Франції і L`Оreal.

Джерелоrian.ru, 01 червня 2009

Висловити думку у Форумі

Вводячи в оману споживачів, в українських аптеках продають таку ж косметику, мінеральну воду, соки із концентратів, які можна знайти і на полицях у будь-якому супермаркеті.

Дивіться:

Дивіться також:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності