UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Суд визнав, що «Донецька мафія» - це плагіат. Справжній автор...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Суд визнав, що «Донецька мафія» - це плагіат. Справжній автор одержить 200 тисяч

Автори книги «Донецька мафія. Антологія» Борис Пенчук, Сергій Кузін і Фонд «антикорупція» зобов'язані виплатити 200 тисяч гривень за плагіат редактору регіонального тижневика «Кримінал-експрес», автору книги «Хроніка донецького бандитизму» Олександру Кучинському. Відповідне рішення Апеляційний суд Донецької області ухвалив 21 листопада, повідомляє видання «Остров», з посиланням на О. Кучинського.

За словами О. Кучинського, суд зобов'язав відповідачів по його позову про захист авторських прав виплатити позивачу 190 тисяч гривень компенсації за порушення авторських прав і 10 тисяч – за моральний збиток.

Автор «Хроніки донецького бандитизму» признається, що гроші в даному випадку не були метою. «Коли, під моїм текстом стоїть прізвище Пенчука та Кузіна і вони забороняють навіть посилатися, а свої права захищають і пишуть в книзі, що "всі права захищені і будь-яке використання фрагментарне або якимсь іншим способом цього тексту переслідуватиметься в законному порядку", то що мені залишалося робити… Коли книга вийшла, то хотіли просто хлоп'ята грошенят підмолитити – нормально. Але вони почали на трибуни вилазити, говорити, що свої особисті розслідування проводили - це інша справа…», - сказав він.

Автор «Хроніки донецького бандитизму» відзначив, що в ході слідства центр судових експертиз провів комплексну літературну експертизу тексту із залученням лінгвістів, мистецтвознавців, філологів.

«Я дослівно не пам'ятаю висновку експерта, але там йдеться про те, що моя книга могла бути використана як першоджерело для написання тієї книги», - відзначив О. Кучинський.

Він відзначив, що ніколи не бачив «живцем» тих, хто використовував його працю. «Кузін не був ні на одному судовому засіданні, його й повідомляти довелося через «Урядовий кур'єр». Адвокат Пенчука як годинник ходив регулярно. А фонд «антикорупція» відразу написав: «розглядайте без нас», - розповів О. Кучинський.

Джерело: ostro.org, 28 листопада 2008

Висловити думку в Форумі

Дивіться також: