UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Факти & Міфи Нове дослідження причин "Великого вимирання"
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Нове дослідження причин "Великого вимирання"

Американські учені з Вашингтонського університету, що проводили дослідження під керівництвом палеонтолога Пітера Уорду, стверджують, що встановили причину найбільшого в історії масового вимирання, яке відбулося 250 мільйонів років тому. Як повідомляє Discovery Channel з посиланням на науковий журнал Science, причиною загибелі 90 відсотків морських і 75 відсотків наземних живих істот та рослин стала зміна клімату, а не зіткнення Землі з кометою або гігантським метеоритом, як вважалося дотепер.

 

Результати недавніх досліджень показують, що 250 мільйонів років тому в атмосфері було менше кисню, а натомість, був вищий рівень газу сірки від вулканічних вивержень подібно цьому у Мексиці

 

Вулкани є основними винуватцями масового вимирання, що відбулося 250 мільйонів років тому

Свій висновок учені підкріплюють результатами геологічного аналізу, проведеного на плато Кару в Південній Африці. Вивчивши хімічний склад осадкових порід, палеонтологи знайшли, що в період "Великого вимирання" вміст кисню в атмосфері був надзвичайно низьким - всього 16 відсотків, тоді як в даний час даний показник складає 21 відсоток. Як відзначає Уорд, до падіння рівня кисню привело підвищення температури в результаті вивержень численних вулканів. Причому вулкани не тільки нагрівали планету, але і викидали велику кількість газів, що прискорили розвиток парникового ефекту. Крім того, в цей же період відбулося пониження рівня світового океану, внаслідок чого в атмосферу потрапило багато метану, раніше похованого на морському дні.

На думку дослідників, живі істоти і рослини на морі і на суші вимирали одночасно і з однакових причин - через нестачу кисню і високої температури. Причому "Велике вимирання" відбулося далеко не миттєво, а зайняло близько десяти мільйонів років. Втім, деякі учені не згодні з висновками команди Уорду і як і раніше наполягають на тому, що в зникненні тварин і рослин 250 мільйонів років тому потрібно винити метеорит.

За матеріалами Discoverychennel.com  21січня 2005 р.

Переказав © Вiктор Гладченко

Висловити думку в Форумі

Читайте також: