UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Символіка Придніпров'я Кременчук
Державні відзнаки України
З історії геральдики України
Символіка регіонів Придніпров'я
Полтавська область
Символіка українського козацтва
Сучасна індивідуальна символіка

Кременчук

Місто розташоване на обох берегах Дніпра. Засноване у XVІ ст. для оборони Лівобережного Придніпров'я.

З 1654р. - сотенне місто Чигиринського полку.

kremenchuk_a_ru

 

 

Герб російського періоду

 

 

Герб російського періоду затверджений 24 квітня 1798р. Він ілюстрував географічне положення міста: в лазуровому полі срібна смуга, що означає ріку Дніпро, яка протікає через місто.

kremenchuk_a_kene

 

 

Проект Б. Кене

 

 

Розроблений 06.07.1866. В лазуровому полі срібний пояс. У вільній частині герб Полтавської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками та обрамований двома золотими колосками, оповитими Олександрівською стрічкою.

kremenchuk_a_sov

 

 

Герб радянського періоду

 

 

Затверджений 30.07.1971р. рішенням N344 виконавчого комітету міської ради. У п'ятикутному червоному щиті - лазуровий щиток, увінчаний половиною шестірні, у якому три розімкнутих хвилястих нитяні пояси. У половині шестірні - золоті серп і молот. Пояси означають ріку Дніпро, яку перетинає міст у топографічному зображенні. Герб має вузьку сріблисту облямівку. Автор - Л. Сидоренко.

kremenchuk_a

 

 

Сучасний герб

 

 

Сучасний герб затверджений 21 вересня 1995р. В лазуровому полі срібна балка. Щит обрамований декоративним картушем і увінчаний срібною міською короною з трьома вежками. Автор - А. Гречило.

kremenchuk_g

 

 

Хоругва

 

 

21 вересня 1995р. сесія міської ради затвердила хоругву: прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 1:1, що складається з трьох горизонтальних смуг - синьої, білої та синьої (співвідношення 2:1:2).